Na MS pojede 13 českých sjezdařů. V nominaci jsou Ledecká i neslyšící Tereza Kmochová

V nominaci na MS sjezdařů je třináct Čechů včetně největší naděje Šárky Strachové, snowboardistky Ester Ledecké či neslyšící Terezy Kmochové. Mistrovství světa je na programu od 6. do 19. února.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest

Největší českou medailovou nadějí je Šárka Strachová, která i letos patří mezi elitu mezi slalomářkami. Jede už na sedmý světový šampionát, premiéru si odbyla v roce 2003 právě ve Svatém Mořici.

Sněžná obojživelnice Ester Ledecká, která září mezi snowboardistkami a čím dál výrazněji se prosazuje i na lyžích, bude mít letos ve Svatém Mořici premiéru.
Po dvou účastech mají Martina Dubovská s Kateřinou Pauláthovou a jednou se šampionátu zúčastnily Tereza Kmochová, které s Gabrielou Capovou.

Nejzkušenějším mužem z výpravy je Kryštof Krýzl, jenž absolvoval svátek alpského lyžování už šestkrát. Jan Hudec startoval na pěti šampionátech, ve Svatém Mořici to však bude poprvé, co bude reprezentovat svou rodnou Českou republiku.

Ondřej Berndt jede na mistrovství světa podruhé a mladé české naděje Jan Zabystřan, Daniel Paulus a Filip Forejtek okusí atmosféru šampionátu vůbec poprvé. Mistrovství světa je na programu od 6. do 19. února.

VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme