Novák s Kožíškem pojedou na MS team sprint klasikou

Víte, co je to Znouzecnost? Psáno tedy dohromady. Jestli tipujete, že jde o punkovou kapelu, máte pravdu. A punk inspirovaný tímto názvem možná dnes předvedou čeští běžci na lyžích v týmovém sprintu na mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Petr Novák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Situace je už teď punkově stručná, jasná a úderná. Čeští reprezentanti mají sice dvě třetí místa z týmového sprintu na světových šampionátu, ale ať už je Dušan Kožíšek vybojoval s Martinem Koukalem, nebo s Milanem Šperlem, pokaždé bruslením.

,,Nikdy jsme neuspěli v klasickém team sprintu. Pouze v roce, kdy Martin Jakš a Lukáš Bauer jezdili výborně, tak tuhle dvojici připravila o medaili jen zlomená hůlka," říká trenér Miroslav Petrásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kožíška s Novákem čeká týmový sprint na MS

Lukáš Bauer s Martinem Jakšem ale týmový sprint nepojedou. Kvůli nabitému programu šampionátu je šetří na štafetu. A když při své ne-formě odmítl jet team sprint Martin Koukal, nanominoval k němu Petra Nováka. To je ta z nouze ctnost.

,,Jiná možnost není. Pokud Lukáš Bauer s Martinem Jakšem pojedou ve štafetě úseky klasickou technikou a Jirka Magál s Martinem Koukalem pojedou bruslením, tak tu mám pouze dva závodníky, kteří mohou jet team sprint," vysvětluje reprezentační trenér.

Tedy, pokud se Petru Novákovi vyhnou ve sprintu katastrofy, které se mu obvykle přihodí.

,,Nikdy jsem nejel team sprint do konce, vždycky se něco stalo. Buď mi spadl kolega nebo se něco stalo. Prostě nikdy jsem do nezapojil do bojů na posledních úsecích," vzpomíná Petr Novák.

Nikdy, také nejel ve dvojici s Dušanem Kožíškem, nikdy na velké akci. Nikdy také nepatřil mezi favority. A ta role mu pro dnešek zůstává.

,,Jsme samozřejmě v roli outsidera, čekat se od nás moc nemůže, takže uvidíme. Pokusíme se ze sebe dostat maximum a podat co nejlepší výsledek," slibuje Petr Novák.

Team sprint je na programu šampionátu v norském Olsu od 12 hodin a 15 minut, kdy startuje kvalifikace mužů i žen.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme