Rakousko vyhrálo soutěž týmů na MS sjezdařů. Češi skončili ve čtvrtfinále

Mistry světa v soutěži týmů ve sjezdovém lyžování jsou domácí Rakušané. Ti tak ve Schladmingu napravili svoji reputaci a ke dvěma bronzovým medailím přidali zlato. Ve finále porazila domácí reprezentace Švédsko, třetí skončilo Německo. Češi v paralelním slalomu překvapivě postoupili do čtvrtfinále, kde těsně vypadli s Kanadou.

Marcel Hirscher na trati v soutěži týmů na MS ve Schladmingu

Marcel Hirscher na trati v soutěži týmů na MS ve Schladmingu | Zdroj: Reuters

Rakouský tým s hvězdami světového lyžování, jakými jsou například bývalá vítězka celkového pořadí Světového poháru Nicole Hospová nebo vedoucí muž toho letošního Marcel Hirscher, vyhrál divácky atraktivní soutěž týmů.

Do čtvrtfinále postoupili automaticky, tam porazili Slovinsko a na řadu přišlo v semifinále silné Německo. To ale domácí reprezentace porazila překvapivě jasně 4:0. Ve finále narazili Rakušané ve složení Marcel Hirscher, Nicole Hospová, Michaela Kirchgasserová a Philipp Schoerghofer na Švédsko a s ním si poradili také 4:0.

00:00 / 00:00

Kateřina Pauláthová po dojezdu v týmové soutěži na MS ve Schladmingu

Soupeřem českých reprezentantů byli v prvním kole Italové a Češi ve složení Filip Trejbal, Ondřej Berndt, Kateřina Pauláthová a Martina Dubovská si s nimi překvapivě poradili. Ve čtvrtfinále narazili na Kanadu a za stavu 2:2 nastalo počítání časů, které vyšlo lépe pro zámořskou reprezentaci.

„Nebyla jsem moc nervózní, protože jsem týmovou soutěž jela už asi počtvrté, byla jsem v pohodě a chtěla jsem to 1. kolo zajet dobře, což se mi docela povedlo. Takže jsem byla ráda a potom jsem si užívala tu atmosféru. To bylo úplně šílené, měla jsem z toho husí kůži. To bylo super, že se nám podařilo postoupit a škoda, že s těmi Kanaďany nám chyběl jen takový kousek,“ říkala po závodě Kateřina Pauláthová.