Sdruženář Portyk na mistrovství světa juniorů nezklamal, skončil sedmý

Sdruženář Tomáš Portyk nezklamal a na mistrovství světa juniorů v Liberci vybojoval ve středu sedmé místo v závodě jednotlivců Gundersenovou metodou. Po vítězství na loňské olympiádě mládeže v Innsbrucku je to jeho další výrazný úspěch na poli světových juniorských soutěží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Portyk na trati během závodu v Liberci | Zdroj: ČTK

Tomáš Portyk se blýsknul nejprve při skokanské části na Ještědu. Na středním můstku doplachtil až za 94 metrů a usadil se na průběžné šesté příčce. Do odpoledního běhu na 10 kilometrů startoval se ztrátou 32 sekund.

Ani na veseckém okruhu se závodník LSK Lomnice neztratil, a mohl tak oslavit konečné sedmé místo. To je ve společnosti mnohem starších soupeřů rozhodně solidní výsledek.

„Myslím, že můžu být spokojený, kluci tady mají mnohem víc zkušeností než já. V 16 letech je to pro mě myslím úspěch,“ říká loňský vítěz olympiády mládeže a podotýká, že mistrovství světa juniorů v Liberci je pro něj mnohem větší zkouškou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sdruženář Portyk na mistrovství světa juniorů nezklamal, skončil sedmý

„Tenhle závod byl rozhodně těžší, jsou tu starší kluci, zatímco v Innsbrucku jsem měl tu výhodu, že tam byl můj ročník. Tady se každou sezonu objeví někdo jiný a je to pořád těžké.“

Těžké to má také trenér Luděk Šablatura, který přiznává, že udržet na uzdě divokost mladých svěřenců je někdy opravdový boj.

„Je to hrozně těžká práce, protože tam nastupuje puberta a přechod ze základní na střední školu, mnohdy se stěhují od rodičů pryč. Nejtěžší opravdu je kluky kočírovat.“

Český diamant severské kombinace Tomáš Portyk prý zatím seká dobrotu.

„Proti ničemu neprotestuju, protože to chci dotáhnout daleko – a doufám, že mi tohle zůstane,“ usmívá se jeden z nejmladších sdruženářů středečního individuálního závodu.

V závodě jednotlivců Gundersenovou metodou se skokem na středním můstku a během na deset kilometrů zvítězil Manuel Faisst z Německa.

Tereza Jelínková, Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme