Soukalová zajela v Oslu pátý nejrychlejší sprint. Vítězka Domračevová oblékla žlutý trikot

České biatlonistky se ve sprintu Světového poháru v Oslu na stupně vítězů nedostaly. Nejlepší byla pátá Gabriela Soukalová. Vyhrála Darja Domračevová, běloruská reprezentantka vysvlékla ze žlutého trikotu vedoucí ženy seriálu Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Soukalová předvedla v závodě jednu střeleckou chybu. Zaváhala při pátém terči vleže. Na stupně vítězů ztratila 5,5 vteřiny.

Nejrychlejší běžecký výkon, ale zato tři zaváhání na stanovišti si připsala Veronika Vítková. Za první Domračevovou zaostala o více jak minutu a obsadila 21. pozici.

Domračevová střílela stejně jako druhá Němka Laura Dahlmeierová čistě. Díky tradičně rychlému běhu si ale Domračevová dojela pro osmou výhru v sezoně s náskokem 14,3 sekundy.

Závody SP v biatlonu v Oslu:

Ženy - sprint na 7,5 km:
1. Domračevová (Běl.) 20:35,7 (0 tr. okruhů), 2. Dahlmeierová (Něm.) -14,3 (0), 3. Dorinová-Habertová -29,9 (1), 4. Bescondová (obě Fr.) -32,6 (0), 5. Soukalová (ČR) -35,6 (1), 6. Wiererová (It.) -48,9 (1), 7. Hojniszová (Pol.) -50,8 (0), 8. Eckhoffová (Nor.) -51,3 (1), 9. Podčufarovová (Rus.) -53,1 (0), 10. Valj Semerenková (Ukr.) -53,3 (1), ...21. Vítková -1:03,7 (3), 40. Tomešová -1:34,2 (1), 47. Puskarčíková -1:50,0 (2), 54. Landová (všechny ČR) -2:05,7 (3).