Tomáš Kohout: Všechno mluví pro Morgensterna

Musel by se stát zázrak, nebo něco hodně ošklivého, aby Rakušan Thomas Morgenstern nevyhrál Turné čtyř můstků. Proč? Vede o více než 15 metrů před Švýcarem Simonem Ammannem. A ten také není zrovna přeborník na to, jak Turné vyhrát. Je to dobře, nebo je to špatně, nebo jak to vůbec je?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Innsbruck ze skokanského můstku | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Oba jsou stejní loseři. Ano, i to se dá říci o čtyřnásobném olympijském vítězi - Simonu Ammanovi ze Švýcarska. I o trojnásobném olympijském vítězi a čtyřnásobném mistru světa Thomasi Morgensternovi. Oba vyhráli celkově Světový pohár. Jednou. Ale Turné čtyř můstků? Nikdy!

Triumfuje tedy v devětapadesátém Turné béčkový skokan? Taky ne. Naopak! Ať už to bude Morgenstern (s největší pravděpodobností) nebo Ammann, překonají sami sebe. Už mockrát na něj jeli jako favorité, pokaždé vyhořeli. Tedy v porovnání svých představ a finálního pořadí. Co by za takové vyhoření dali jiní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout: Všechno mluví pro Morgensterna

Co teď mluví pro Morgensterna? Za A: patnáctimetrový náskok. Aby ho ztratil, musel by Morgi zabubnovat, nebo se z můstku skutálet. A Simmi zároveň vyhrát, což se asi nestane. Protože za B: v Bischofshofenu loni zvítězil Morgenstern a před dvěma roky tam skončil druhý a třetí, kdežto Ammann bývá na konci Turné unavený.

Až Morgenstern vyhraje, bude to dobře. Pro rakouský skok na lyžích, takže i pro světový, protože ho zase budou globálně sponzorovat silné firmy z německy mluvících zemí. Bude to dobře pro fanoušky, protože vzejde opravdová Ranní hvězda s velkým příběhem. Bude to dobře pro lety v Harrachově, kam se Morgenstern už teď těší.

A pro koho to bude špatně? Pro aleje v Bischofshofenu. Ale hlavně pro skokany z jiných zemí než z Rakouska. Oni by totiž nikdy neprošli kontrolou, kdyby jejich kombinéza připomínala tu Morgensternovu - tedy balón.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme