Utekla mi technika, říká Koudelka po 2. místě. Chystá se na Turné 4 můstků

O svkvělý výsledek se ve švýcarském Engelbergu postaral Roman Koudelka. Český skokan na lyžích tam v závodě Světového poháru skončil druhý a potřetí v této sezoně se dostal na stupně vítězů. Jeho hlavním cílem je Turné čtyř můstků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka skončil v Engelbergu druhý, už se těší na další závody | Zdroj: ČTK

Romane, první místo vám uniklo jen o 6 desetin bodu, o které byl lepší Němec Freitag. Jak moc to mrzí?

Ani mě to nemrzí, protože u obou skoků jsem docela zpozdil odraz a nebyly ideální, technika mi trošku utekla. Se skoky až tak velká spokojenost není, taky chybělo málo a mohl jsem být čtvrtý nebo pátý. Mám pokoru a druhé místo je pro mě výborné. Skoky trošku zamrzí a je potřeba na nich zapracovat, ale s výsledkem maximální spokojenost.

Jaké byly podmínky v Engelbergu, vyhovovaly vám?

Přehrát

00:00 / 00:00

Závod v Engelbergu s Romanem Koudelkou hodnotil reportér ČRo Štěpán Pokorný

Nefoukalo nebezpečně, ale vítr se troškou točil. Když jsem v prvním kole skočil 128 metrů, myslel jsem, že budu tak patnáctý, najednou tam naskočila jednička, měl jsem dost velkou větrnou kompenzaci. Ve druhém kole mi podmínky přály, skok jsem natáhl, ale na Richarda to bohužel nestačilo. Ale zítra je nový den, nová šance, a doufám, že si závod zase takhle užiju a bude z toho zase nějaké nádherné umístění.

Čím to je, že je tato sezona tak úspěšná? Už jste dvakrát vyhrál, dnes jste byl druhý a jen jednou vám unikla nejlepší desítka.

Už před rokem jsem začal spolupracovat s paní psycholožkou Zdeňkou Sládečkovou, která mě dala hodně do kupy. Zároveň k nám přišel Richie Schallert, trenér z Rakouska, a změnili jsme tréninkové metody, techniku, skoro vše, co se ve skoku změnit dalo.

Jak je vidět, vydali jsme se správným směrem. Doufám, že ta spolupráce bude takhle pokračovat a budu sobě a hlavně fanouškům dělat nějaké příjemné výsledky.

Skokan Koudelka skončil druhý v závodu SP v Engelbergu

Číst článek

V celkovém hodnocení SP jste teď čtvrtý. Už jste dvakrát vedl, ale vynechal jsem některé závody. Znamená to, že „nehoníte“ pořadí SP?

Určitě ne, hlavně teď před Turné 4 můstků jsme to nehonili. Proto jsem vynechal 2 závody v Rusku, protože Turné je náročné, jsme jen dva tři dny doma a hned odjíždíme. Pak je den pauza a lety v Kulmu a v Zakopaném. Je to hodně náročné a doufám, že odpočinek, co jsme udělali, bude ku prospěchu v druhé polovině Turné, že se tam ukáže, že to byl dobrý tah.

Cílem pro letošní sezonu je tedy Turné čtyř můstků?

Určitě, už jsem zmiňoval, že první cíl je Turné, druhým byl SP v Liberci, ale ten zrušili, to holt neovlivním. Třetím je MS ve Švédském Falunu. To bude další cíl, na který se budu po Turné soustředit.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme