V minulosti dopující Loginov zažívá mezi biatlonisty ústrky. 'Dostane, co si zaslouží,' tvrdí Krčmář

VIDEO V ČLÁNKU. Dopingová kauza ruských biatlonistů má další zápletku. Rusové obvinili Francouze Martina Fourcada, že na mistrovství světa poslal při smíšené štafetě úmyslně k zemi Alexandra Loginova, který se vrací po dvouletém trestu za doping.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Bronzoví Rusové Loginov se Šipulinem na stupních vítězů odmítají podat ruku stříbrnému Fourcadovi, ten ironicky tleská a z pódia seskakuje. Přesně tak proběhl slavnostní ceremoniál a emoce byly znát i na následném setkání biatlonistů s novináři.

„Náš tým je velká rodina, a když se někdo nechová pěkně ke komukoliv z nás, tak se mi to nelíbí,“ vysvětlil na tiskové konferenci Anton Šipulin.

„A můžeš tedy vysvětlit, co jsem udělal?“ vzal si mikrofon Martin Fourcade.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dříve dopující biatlonista Alexandr Loginov to nemá po návratu lehké

Šipulin si sice celý problém chtěl nejdřív vyříkat s Fourcadem po tiskovce, ale nakonec odkázal na situaci z třetí předávky smíšené štafety. Při ní francouzský biatlonista podle Šipulina úmyslně píchnul hůlkou do lyže Loginova a způsobil tím jeho pád.

„Myslím, že jsem Loginovi během závodu neudělal nic špatného. Kdyby ano, nemohli by nás nechat na druhém místě,“ bránil se Fourcade.

Pravdou je, že Martin Fourcade Loginovův návrat mezi elitu zrovna neuvítal. Když mu Ruská biatlonová unie přála na sociálních sítích k narozeninám a zmínila jeho úspěchy, napsal Fourcade, ať nezapomenou na jednu z jeho nejlepších trofejí, dvouletý trest za doping.

Mezi fanoušky Alexandra Loginova nepatří ani další biatlonisté včetně Michala Krčmáře.

„Myslím, že od nás dostane to, co si zaslouží. Nikdo ho rozhodně nebude plácat po ramenou s tím, že je super, že se vrátil,“ říká český reprezentant.

Ve studené válce ale biatlon podle Martina Fourcada není, ta prý byla mezi Spojenými státy a Ruskem.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme