Volnou desítku vyhrála na lyžařském mistrovství světa Norka Johaugová

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová získala své třetí zlato z mistrovství světa v kariéře. Na šampionátu v italském Val di Fiemme vyhrála závod na 10 kilometrů volnou technikou s intervalovým startem. Druhá skončila její krajanka Björgenová a třetí Ruska Čekalevová.

Therese Johaugová je novou mistryní světa

Therese Johaugová je novou mistryní světa | Zdroj: ČTK

Björgenová útočila na své třetí zlato z Val di Fiemme a závod se pro ni vyvíjel dobře. Na všech mezičasech si držela vedoucí pozici a v cíli měla o více než půl minuty rychlejší čas než německá biatlonistka Miriam Gössnerová.

Na trať už v té době ale vyrazila také Therese Johaugová, která nejdříve na jednotlivých měřených bodech za svojí krajankou jen těsně zaostávala, ve druhé polovině desetikilometrového závodu se ale dostala na mezičasech do vedení a nakonec o 10 sekund zvítězila.

Třetí místo vybojovala Ruska Julia Čekalevová, která byla jen 0,5 sekundy rychlejší než Gössnerová. České závodnice dojely s velkou ztrátou. Eva Vrabcová-Nývltová skončila na 41. pozici, Petra Nováková obsadila 56. místo.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:

Ženy - 10 km volně: 1. Johaugová 25:23,4, 2. Björgenová (obě Nor.) -10,2, 3. Čekalevová (Rus.) -32,7, 4. Gössnerová (Něm.) -33,2, 5. Stephenová (USA) -41,2, 6. Wengová (Nor.) -43,2, 7. Kallaová (Švéd.) -45,6, 8. Roponenová (Fin.) -49,3, 9. Steiraová (Nor.) -1:01,6, 10. Hugueová (Fr.) -1:02,8, ...41. Vrabcová-Nývltová -2:14,7, 56. Nováková (obě ČR) -3:10,9

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít