Braniborská brána se tentokrát nerozzářila. Petrohrad není výjimečný případ, zní z Berlína

Scénář je vždy podobný. Po teroristickém útoku následuje nasvícení význačných památek a symbolů v barvách vlajek země, kde k tragickým událostem došlo. K solidárnímu gestu se připojují města po celém světě a berlínská Braniborská brána nebývala výjimkou. Tentokrát tomu ale bylo jinak. Ruská vlajka se na ní neobjevila.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po březnovém útoku v Londýně se Braniborská brána rozsvítila v britských barvách

Po březnovém útoku v Londýně se Braniborská brána rozsvítila v britských barvách | Zdroj: Reuters

Oficiálním důvodem je podle vyjádření radnice to, že Petrohrad není partnerským městem Berlína. Výjimky by se podle prohlášení měly týkat jen „opravdu mimořádných případů“.

Symbol Berlína a sjednoceného Německa solidárně zářil v národních barvách například po útocích v Paříži, Bruselu, Nice a v Jeruzalémě.

Brána se v britských barvách rozsvítila i po nedávném útoku v Londýně či při explozích v Istanbulu, které je partnerským městem německé metropole.

ONLINE: Bomba v petrohradském metru zabila nejméně 10 lidí. Policie hledá dva podezřelé

Číst článek

Duhová vlajka, symbol LGBT komunity, zase na bráně zářila po masakru v gay clubu ve floridském Orlandu, při němž zemřelo 50 lidí.

Ruská vlajka se naopak promítá na budovu radnice v Tel Avivu. „V solidaritě s našimi přáteli v Petrohradě je telavivská radnice nasvícena v barvách ruské vlajky,“ uvedl na Twitteru starosta města Ron Huldai.

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme