Petra pracuje na kondici, neodhlášení se z French Open je o naději, vzkázal mluvčí Kvitové

Tenistka Petra Kvitová nevyloučila start na tenisovém Roland Garros, které v Paříži začíná za měsíc. Podle jejího mluvčího Karla Tejkala ale zatím netrénuje s raketou a pouze nechtěla přijít o naději.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová | Zdroj: Reuters

S jakou pravděpodobností se Petra Kvitová zúčastní French Open?

Petra v tuto chvíli ještě nemá aktivní tenisový trénink. Její příspěvek na sociálních sítích znamenal, že se s ohledem na systém přihlašování na turnaje neodhlásila z Roland Garros.

Blíží se velký návrat? Kvitová nechybí mezi přihlášenými na French Open

Číst článek

Chtěla předejít možným spekulacím, nepřihlásila se, ale nechtěla přijít o naději, že kdyby bylo vše v naprostém pořádku, mohla by tam hrát.

Jak aktuálně Petra Kvitová trénuje?

V tuto chvíli převažuje kondiční trénink, Petra se udržuje v dobré fyzické kondici a druhá část přípravy je aktivní rehabilitace. Neustále posiluje a rozcvičuje ruku, která byla tak vážně zraněná.

Existuje nějaký časový plán jejího návratu na kurty?

Není tam žádný časový horizont, proto se nenechala vyškrtnout ze seznamu hráček, které budou hrát. Sama říká, že její stav se zlepšuje, ale jakákoli prognóza by byla neodpovědná. Budou to týdny, mohou to být měsíce. Částečně jde i o poškození nervů a bude záležet, jak budou nervy fungovat a pracovat.

Jak probíhá rehabilitace zraněné ruky?

Petra je v péči těch nejlepších odborníků, lékařů i odborníků na rehabilitaci. Dělá přesně to, co je vyzkoušeno, a nemám strach, že by udělali něco špatně.

David Prouza, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme