Česká počítačová hra slaví úspěch. Světové automobilky v ní chtějí testovat své vozy

Na českém simulátoru kamionové dopravy učila začínající japonská firma svou umělou inteligenci řídit kamion. Teď mají o hru zájem firmy ze Spojených států i ze západní Evropy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student na dopravním simulátoru (ilustrační foto) | Foto: Ludovic Marin | Zdroj: Reuters

Auta budoucnosti si v české hře můžou vyzkoušet mimo jiné situace, se kterými se člověk na silnici běžně nepotká - jako je například to, že někdo nečekaně vystrčí ruku z okénka vozu, uvádí Hospodářské noviny.

Software pak tyto skutečnosti bude muset rozpoznat a správně vyřešit. Výhodou virtuálního prostředí pro automobilky je pak to, že jim hra umožní najezdit tisíce kilometrů.

Tesla v říjnu představí tahač na elektrický pohon. Rozvoj elektrokamionů zatím brzdí kapacita baterií

Číst článek

Společnost SCS Software, která se doteď zaměřovala jen na počítačové hry, si právě nechává zpracovat ekonomickou analýzu, jestli se jí zaměření na simulátor skutečně vyplatí. Důležité pro ně je, aby takový krok neohrozil jejich hlavní produkt - počítačové hry.

Celosvětově se kamionového simulátoru prodalo už 4,5 milionu kusů. Pokud by se tedy firma nakonec rozhodla do automobilového průmyslu vstoupit, musela by přijmout víc lidí, aby pořád stíhala dodávat nový a kvalitní herní obsah svým fanouškům.

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme