Mezi témata Kyberfestu patří sexting. Erotické fotky nebo videa může někdo snadno zneužít

Festival o bezpečném internetu Kyberfest se dnes mimo jiné věnoval takzvanému sextingu. Spojení slov sex a textování označuje sdílení eroticky laděných zpráv, fotografií nebo videí. Intimní záběry ale může třeba bývalý partner nebo partnerka zveřejnit na sociálních sítích. Multižánrovy festival potrvá v Praze až do soboty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SMS (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Sextingu v dnešní době podléhají už děti na základních školách. Často nedokážou odhadnout riziko, které s tím souvisí.

„Je to takový módní trend. Dneska letí takzvané koupelnové selfie, kdy se nahé nebo polonahé děti fotí v koupelně před zrcadlem. Fotografie sdílejí přes Snapchat nebo Instagram a nedochází jim, že je někdo může snadno zneužít,“ upozorňuje odborník na internetovou bezpečnost Vladimír Vácha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sexting, erotické fotky nebo videa může někdo snadno zneužít. O nebezpečném trendu mluvil odborník na internetovou bezpečnost Vladimír Vácha

Lidé by proto podle něj neměli eroticky laděné zprávy, fotografie nebo videa nikomu posílat.

„Jakmile jakýkoli takový materiál člověk pošle do kyberprostoru, pošle to MMSkou nebo to dá na Instagram, Snapchat nebo Facebook, tak nad tím ztrácí kontrolu,“ upozorňuje Vácha.

Sdílením fotografií, na kterých je osoba mladší 18 let, mohou lidé spáchat přestupek, nebo dokonce trestný čin šíření dětské pornografie.

ČRo, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme