Kanadský premiér Trudeau jednal se svým irským protějškem. Sociální sítě si ale získal ponožkami

Kanadský premiér Justin Trudeau prozradil, že patří k fanouškům Hvězdných válek. Učinil to při nečekané příležitosti – při diplomatickém jednání s irským premiérem Endou Kennym. Když s ním zasedl k focení do hlubokého koženého křesla, byly pod jeho nohavicemi vidět jasně barevné ponožky s motivem robotů R2-D2 a C-3PO z Hvězdných válek.

Montreal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ponožky kanadského premiéra Justina Trudeaua s motivem Hvězdných válek | Zdroj: Reuters

Jedna byla zářivě žlutá, druhá modrá a v kombinaci s tmavým oblekem byly nepřehlédnutelné. Jak napsal list The New York Times, 4. květen nebyl jenom setkáním Trudeaua s Kennym, ale také mezinárodním dnem Hvězdných válek.

Právě 4. května, jehož výslovnost v angličtině má nejblíže ke slavné větě z Hvězdných válek „may the Force be with you", se fanoušci odívají jako rytíři řádu Jedi z hvězdné ságy a zdraví se onou větou: Ať tě provází síla.

Kanadský premiér Justin Trudeau a jeho irský protějšek Enda Kenny při jednání v Montrealu | Zdroj: Reuters

A 4. května se nejednalo jenom v Montrealu, ale i v USA, kde prezident Donald Trump přijal australského premiéra Malcolma Turnbulla. Logicky se měly všechny oči upřít na první dámu Melanii, která se dostavila na slavnostní večeři v asymetrických jasně žlutých šatech od Diora přes jedno rameno. Byl to ale Trudeau a jeho ponožky, o němž se podle NYT mluvilo víc.

Premiér hrdě umístil fotografii svých nohou na twitter se slovy „tohle jsou ponožky, které hledáte". Podle newyorského listu je Trudeau zjevně z nové generace státníků, dokáže jít s dobou a chápat své voliče. Není nad to přihlásit se k masově sledovanému filmu a přesvědčit tím občany, že sdílíte jejich hodnotový systém.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme