Americká kavárna určuje zákazníkům cenu podle zdvořilosti. Za pozdrav strhne téměř dva dolary

Kavárna CUPS Coffee & Tea v americkém státě Virginie se rozhodla, že se pokusí přimět cenovou politikou zákazníky, aby se nechovali hrubě k personálu. Cena kávy nebo čaje tak závisí na tom, jak se bude zákazník chovat k obsluze u pokladny. Upozornil na to server The Times of India.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavárna ve Virginii například nabízí slevu dva dolary za objednání malé kávy, pokud zákazník řekne slovo prosím (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Hlavní myšlenkou je, aby si lidé uvědomili, že je důležité respektovat druhé a že být laskavý a milý nic nestojí. Spíše to může někomu udělat den ještě krásnější, píše server.

Pivo, občerstvení i marihuana zdarma. Úřady motivují Američany, aby se nechali naočkovat proti covidu

Číst článek

Na tabuli u kasy je tak zvláštní ceník. Při objednání malé kávy zaplatí zákazník pět dolarů (104 Kč), pokud k tomu přidá slovo prosím, zaplatí tři dolary. A pokud ještě navíc pozdraví, bude ho káva stát 1,75 dolaru. Stručně řečeno: čím je člověk zdvořilejší, tím levnější je jeho nápoj.

Ceník se nejprve objevil na facebooku, kde získal přes 2000 lajků a 900 komentářů. Na sociální síti Reddit pak dostal více než 52 000 pozitivních ohlasů.

Ne vždy jsou ale reakce pozitivní. Kromě těch, kteří považují tento přístup za velmi užitečný, se našli i tací, podle kterých je neslušný a nezákonný. „Nebudu říkat prosím někomu, kdo je pode mnou,“ uvedl jeden z uživatelů. Pohotově však na to odpověděl další uživatel, který napsal: „Soudě podle tohoto komentáře, pod tebou už opravdu nikdo není.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme