V rudých plavkách s plameňákem v kaluži. Ruska upozornila na neutěšený stav silnic

Ruská stylistka ze Saratova se vysvlékla do plavek a nechala se nafotit s nafukovacím plameňákem v loužích, zaplňujících díry v místních silnicích. Svérázný protest upoutal pozornost nejen kolemjdoucích, ale i médií.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruska ze Saratova se v plavkách a nechala se nafotit s nafukovacím plameňákem v loužích, zaplňujících díry v místních silnicích. | Foto: Reprofoto | Zdroj: Youtube.com

"Okolo je tolik louží, že je nelze ani objet, ani obejít. Je to děsivé," postěžovala si Anna Moskvičovová místnímu serveru Versija Saratov. Vysvětlila, že její pouliční představení mělo vyjádřit nejen její občanský protest proti poměrům, ale i přidat trochu jasu a barev ve všeobecné šedi.

"Spojila jsem příjemné s užitečným," prohlásila dívka. S negativními ohlasy na svoji akci se prý dosud nesetkala, a tak nevylučuje, že ji zopakuje i jinde: děr na silnicích je přece všude spousta.

Nejde o ojedinělou demonstraci nevole nad stavem cest neobvyklými prostředky. V Novosibirsku podle serveru Newsru.com přišli místní recesisté s dortem a balónkem k velké pouliční díře na oslavu jejích prvních narozenin, v Petrohradu zase umělci přetřeli na rudo přechody pro pěší, aby upozornili, že původní nátěr "zeber" dávno vzal za své.

S přeměnou obří pouliční louže ve svérázné koupaliště přišla už před pár lety děvčata v Novosibirsku, ale radnice smetla protest ze stolu jako "předvolební propagandu", zaplacenou opozicí.

Koneckonců už spisovatel Nikolaj Gogol přišel na to, že Rusko má dva svízele: blbce a cesty. V ruštině se ovšem vyjádření "duraki i dorogi" lépe rýmuje.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme