Vstupenky do Zoo Praha ještě v dubnu podraží. Bude výhodnější je nakupovat elektronicky

Zoo Praha zavede ještě během dubna nový ceník vstupenek. Kvůli zvyšujícím se nákladům na provoz si lidé připlatí při nákupu jednorázových, ale i dlouhodobých vstupenek. Výhodnější ale bude elektronické vstupné.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Pavilonu tučňáků

U Pavilonu tučňáků | Foto: Jolana Nováková | Zdroj: Český rozhlas

Dospělá vstupenka například nově podraží v papírové podobě o osmdesát korun, v elektronické formě o padesát korun. Právě nákup elektronických vstupenek teď chce město i vedení zoologické zahrady prosazovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti ke zdražování vstupného v Zoo Praha zjišťoval Adam Bejšovec

Obecně bude výhodnější pořídit si vstupenku online. A v některých případech se v ní neprojeví ani zvyšování cen, vysvětluje náměstkyně pro životní prostředí Jana Komrsková z Pirátů:

„Zoologická zahrada k tomu přistupovala zejména tak, aby ty nejohroženější skupiny – čili děti, důchodci a studenti – neměly žádné navýšení, pokud si budou vstupenku kupovat elektronicky.“

Studentům tak o padesátikorunu podraží jen vstupné na pokladně. Senioři, důchodci i držitelé průkazů ZTP mají cenu nadále stejnou, i přes zavedené zdražení.

Další rozvoj Zoo Praha

Standardní dospělá vstupenka bude nově stát 330 korun, pokud si ji návštěvník koupí na internetu, tak 300 korun. A například za roční jednorázové vstupné zaplatí zájemci místo 1000 korun nově 1800 korun, roční rodinné vyjde po zdražení na 4000 korun.

Nový ceník ZOO Praha | Zdroj: Zoo Praha

Změna začala formálně platit včera, kdy radní odsouhlasili návrh na zvýšení sazeb vstupného, které se neměnilo už skoro čtyři roky. V praxi ale podle Komrskové zavede Zoo Praha nový sazebník někdy během dubna.

Znamená to i technické věci jako tisk nových vstupenek, cedulí a podobně. Město a vedení zahrady chtějí nově utržené vstupné využít na další rozvoj.

V plánech zoo je například začátek budování nové arktické expozice, která je zásadní pro další chov ledních medvědů v Praze. Současný pavilon už nevyhovuje a podle ředitele Miroslava Bobka v něm už zůstat nemůžou. Zoo se také chystá na stavbu výběhu pro zubry v Dolních Počernicích, rekonstrukci pavilonu indonéské džungle nebo výběhu velbloudů.

Poslechněte si výše všechny podrobnosti od Adama Bejšovce, mluví také o návrhu Jana Čižinského z hnutí Praha Sobě na vstupné pro pěstouny a jejich rodiny.

Adam Bejšovec, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme