Beznoska kontroluje tok peněz v ČT

Nové vedení České televize bude přísněji kontrolovat všechny platby. Finanční ředitel Jiří Beznoska Českému rozhlasu řekl, že transakce nejsou zastaveny, ale je přijato několik opatření, které dávají možnost zásahu do finančních operací.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Beznosky převody budou podrobeny přísné kontrole jak za strany banky, tak managementu. Na schůzce v ČSOB se dohodli na řadě opatření pro kontrolu finančních toků současných, tak na zpětném pohledu na operace uskutečněné po 22. prosinci.

Sociální demokraté nepočítají s podporou senátní verze novely zákona o České televizi. Poslanci ČSSD totiž většinově hlasovali pro sněmovní znění zákona a podle místopředsedkyně Zemanovy strany Jitky Kupčové, tak učiní i při projednávání čtyřkoaličního návrhu, s nímž se norma vrací ze senátu. Kupčová zároveň pochybuje o tom, že by poslanci mohli vrácený zákon projednat už na své nadcházející schůzi, která začne v úterý, a to proto, že nestihne uplynout 10denní lhůta. Podle ní bude zřejmě svolána zvláštní schůze. Místopředsedkyně ČSSD Kupčová předpokládá, že mimořádná schůze sněmovny k zákonu o České televizi, který poslancům senát vrátil, by mohla být nejdříve až v úterý 30. ledna.

Stávkující zaměstnanci České televize mají podporu veřejnosti. Vyplývá to z výsledků bleskového průzkumu, který v uplynulých dvou dnech provedla pro sobotní vydání Mladé fronty Dnes agentura Median. Více než polovina obyvatel s pokračováním stávky souhlasí, téměř tři čtvrtiny obyvatel ale nesouhlasí s tím, že se Paluska za podpory stávkujících ujal vedení televize.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Jana Zemanová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme