Blokády tří česko-rakouských hraničních přechodů trvají

Rakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín i dnes pokračují v blokádě tří hraničních přechodů s Českou republikou. Protesty tak nadále pokračují na přechodech Wullowitz/Dolní Dvořiště, Guglwald/Přední Výtoň a Weigetschlag/Studánky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátoři demonstrací připravili pro účastníky protestní akce pestrý program. Na hranicích by odpoledne měli vystoupit umělci, kouzelníci přichystali zábavu pro děti a rovněž se plánuje přednáška o katastrofě v jaderné elektrárně Černobyl.

"Nic se nezměnilo na tom, že přechody budeme blokovat do čtvrtka 20:00 hodin," řekl Josef Pühringer z hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí. Účastníci protestu jsou ale v každém případě rozhodnuti po tomto termínu provoz na hranicích znovu uvolnit, dodal. Upozornil však, že protesty včetně blokád mohou odpůrci Temelína opět obnovit. „Počkáme na signály z obou stran a potom uvidíme,“ podotkl Pühringer.

Odpůrci Temelína ze svých hlavních požadavků neustoupili, spíše naopak. Kromě bezpečnostní zkoušky a prověrky vlivu elektrárny na životní prostředí požadují i prozkoumání ekonomické výhodnosti celého projektu.

Pühringer je přesvědčen, že navzdory posledním výrokům českého premiéra Miloše Zemana ohledně pokračování blokád se další setkání předsedů vlád obou zemí nakonec uskuteční. Účastníci protestu totiž blokují pouze tři přechody, dodal. Český premiér pokračování dialogu s rakouskou stranou podmínil ukončením blokád do pondělního večera, což se ale nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme