Prezidentský duel odvysílá Česká televize v neděli. Andrej Babiš se ho však nezúčastní

Oba postupující kandidáty prezidentské volby čeká v několik debat v médiích. Česká televize (ČT) odvysílá svůj Prezidentský duel proti původnímu plánu již v neděli 22. ledna. Na tento termín ho přesunula kvůli kolizi s debatou na konkurenční TV Nova, která se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna. Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ale v úterý sdělil, že se debaty v ČT nezúčastní. TV Nova má podle mluvčí potvrzenou účast obou kandidátů.

Praha (Aktualizováno: 19:17 17. 1. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize, ilustrační foto

Živý přenos Prezidentského duelu uvede program ČT1 a ČT24 v neděli od 20.10 hodin | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

O den dříve, ve středu 25. ledna, odvysílá diskusi televize CNN Prima News, účast v ní potvrdili Babiš i Petr Pavel. Babiš dnes ČTK dále řekl, že se zúčastní diskusí v Deníku, Blesku, CNN Prima News a televizi Nova.

„Andrej Babiš přijal účast ve čtvrteční předvolební debatě komerční televize a Petr Pavel u nás. Vzhledem k významu volby vnímáme jako důležitější, aby diváci viděli společnou debatu obou kandidátů, než abychom trvali na čtvrtečním termínu s jasným rizikem neúčasti jednoho z nich,“ sdělil ředitel divize Zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal.

„A protože odmítáme dělat z předvolební debaty souboj televizí, uvedeme Prezidentský duel v neděli,“ dodal Šámal.

Prezidentský souhrn: podpora protikandidátů z prvního kola, ostrá kampaň a volby očima zahraničí

Číst článek

Živý přenos Prezidentského duelu z budovy Národního muzea uvede program ČT1 a ČT24 v neděli od 20.10 hodin. Moderace se stejně jako v případě debaty před prvním kolem ujme Martin Řezníček, uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Oba jsou pozvaní a my aktuálně čekáme na jejich reakci, dodala později. Babiš však mezitím řekl, že do České televize nepůjde. „Stále platí, že je Česká televize připravená uspořádat profesionálně vedenou nestrannou debatu tak, jako ji uspořádala před druhým kolem minulé prezidentské volby,“ uvedla a připomněla mluvčí druhé kolo prezidentské volby v roce 2018:

„Prezidentský duel mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem stal s 2,7 milionu diváků nejen nejsledovanějším pořadem roku na celém TV trhu, ale i nejsledovanější politickou debatou v historii měření sledovanosti. Pozvánka pro Andreje Babiše je tedy platná až do začátku nedělního vysílání," dodala Blinková.

Debaty v dalších médiích

TV Nova plánuje prezidentský duel na příští čtvrtek od 20.00 hodin. Vysílat jej bude i na TN Live a sociálních sítích. Debatu bude opět moderovat Rey Koranteng a bude trvat 90 minut.

Vysílání znovu bude ze zpravodajského studia v hlavní budově TV Nova. Na příští týden Nova připravuje také dva velké individuální rozhovory, a to v pondělí 23. ledna s Babišem a v úterý 24. ledna s Pavlem. Oba odvysílá od 20.00 hodin.

Televize CNN Prima News má již potvrzenou účast obou kandidátů na středu 25. ledna ve 20.15, sdělili její zástupci. Duel „Hledá se prezident“ ve studiu s diváky v publiku budou opět moderovat Terezie Tománková a Petr Suchoň.

Sociolog Prokop: Rozhodne účast. Když přijdou ti samí voliči, Pavel má šanci být prezident

Číst článek

Český rozhlas nachystal svou debatu tradičně až na pátek těsně před otevřením volebních místností od 13.00 do 14.00. Podle mluvčího Jiřího Hošny bude záležet na tom, zda oba pozvání přijmou.

Zpravodajský web Deník.cz nabídne již tuto středu 18. ledna od 11.00 hodin první duel obou kandidátů. Dvacetiminutovou živou debatu pod názvem Prezidentský souboj povede reportérka Kateřina Perknerová.

Následovat bude ve čtvrtek 19. ledna v 09.30 debata na Blesku. Hodinový duel ve studiu Blesku v pražských Holešovicích bude moderovat Vera Renovica. Debatu před druhým kolem plánuje i iDNES.cz z vydavatelství Mafra.

Internetová jednička Seznam.cz se bude prezidentské volbě nadále věnovat ve zpravodajství a v podcastech. Například v úterý bude hostem podcastu Ptám se já Danuše Nerudová.

„Petr Pavel i Andrej Babiš od nás už dostali pozvání do debaty, ale zda ji zrealizujeme a v jaké přesné podobě, zatím nedokážeme říct. Stejně tak zvažujeme zařazení dalších formátů, ale zatím je toho hodně v běhu,“ řekla mluvčí Aneta Kapucianová.

Před prvním kolem volby se Babiš účastnil pouze televizní debaty tří kandidátů s nejvyššími preferencemi na Nově. Do diskuse všech devíti uchazečů na ČT nedorazil a neúčastnil se ani debaty tří favoritů na Primě.

Druhé kolo volby prezidenta se uskuteční v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme