Český rozhlas Zlín startuje. Nová regionální stanice vysílá z Baťovy vily

Úderem jedenácté hodiny dopolední odstartovalo vysílání Českého rozhlasu Zlín. Nová stanice veřejnoprávního média si pro svůj start zvolila opravdu symbolický čas a datum, tedy 1. 11. v 11.00. Vysílání zahájili generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a hejtman Zlínského Jiří Čunek z KDU-ČSL.

Zlín (Aktualizováno: 11:50 1. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas Zlín | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Generální ředitel René Zavoral spolu s hejtmanem Jiřím Čunkem přesně úderem jedenácté takzvaně vytáhli kliku na rozhlasovém pultu a zahájili tak vysílání nové veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu Zlín. Záhy se ve studiu ozval potlesk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak začal vysílat Český rozhlas Zlín

„Slyšeli jste to sami. Příjemné dopoledne, milí posluchači. Právě dnes 1. listopadu v 11. hodin slavnostně zahajujeme vysílání nové regionální stanice Českého rozhlasu Zlín,“ zněla první slova moderátorky Andrey Kratinové.

A jaký měl generální ředitel rozhlasu pocit, když takzvaně táhl šavlí? „Cítil jsem především obrovskou nervozitu, abych tento náročný krok zvládl,“ přibližuje ve vysílání Českého rozhlasu Zlín Zavoral.

„Jsem opravdu moc rád, že u tohoto historického okamžiku mohu být, protože pod značkou Českého rozhlasu Zlín tady žádné rozhlasové vysílání ještě nebylo,“ doplnil generální ředitel Českého rozhlasu.

Český rozhlas Zlín

Vysílání Českého rozhlasu Zlín si můžete poslechnout ZDE. Informace ze Zlínského kraje pak najdete také na internetových stránkách nové veřejnoprávní stanice.

A co popřál zlínské regionální stanici? „Českému rozhlasu Zlín přeji samozřejmě spokojené a usměvavé posluchače. Přeji mu co nejméně technických výpadků a problémů. A jeho zaměstnancům přeji spoustu entuziasmu, elánu, hodně sil a obecně štěstí a zdraví samozřejmě,“ popřál Zavoral.

Mezi první hosty slavnostního vysílání u moderátorky Kratinové patřil kromě Zavorala a Čunka také Jiří Pavlica, který stojí v čele kapely Hradišťan. Ten také složil speciálně pro zlínské studio hudební zdravici.

Český rozhlas Zlín navazuje na šedesátiletou historii tamní redakce. Signál bude šířen z vysílačů umístěných v Uherském Hradišti (99,1 MHz), Uherském Brodě (107,3 MHz), Vsetíně (89,5 MHz) a Zlíně (97,5 MHz).

Český rozhlas Zlín bude vysílat z Baťovy vily | Foto: Uživatel Palickap, Creative Commons

V poledne pak moderátorskou štafetu převezme herec Zdeněk Junák, který spolu s ředitelem Českého rozhlasu Brno a Českého rozhlasu Zlín Jaromírem Ostrým představí nové moderátory ranního a odpoledního bloku. Petr Uhřík bude Dobré ráno, Moravo uvádět od 2. listopadu, kdy ho posluchači uslyší už od pěti hodin ráno.

To odpoledního moderátora Pavla Vacka s jeho Rendez-vous posluchači uslyší už v první den samostatného vysílání Českého rozhlasu Zlín. Začne hodinu po poledni a posluchače v něm mimo jiné čekají zdravice osobností, přímo do vysílání tak přispěje Pavel Zedníček nebo Zdeněk Hrachový z kapely Fleret.

O své roli Jana Antonína Bati bude mluvit zlínský divadelní herec Rostislav Marek a o rozhlasové práci dlouholeté spolupracovnice zlínského rozhlasu Věra Hotařová a legendární Marie Woodhamsová. A ke slyšení budou i perly z rozhlasového archivu. Posluchači uslyší rozhovory s Danou Zátopkovou a Miroslavem Zikmundem.

Prohlídky Baťovy vily

V Baťově vile aktuálně připravují vysílání pro zlínské posluchače téměř dvě desítky pracovníků, kteří pravidelně vyrážejí i na Valašsko, Hanou či Slovácko a snaží se zachytit tradice i současnost regionu.

Český rozhlas Zlín posluchačům přináší nejen každodenní pravidelné zpravodajství. Jeho redaktoři připravují v pracovních dnech ranní i odpolední vysílání, které nabízí servis, poučení a zábavu, ale i rozbor aktuálních problémů regionu.

Pro zájemce o prohlídku Baťovy vily pořádá Český rozhlas Zlín prohlídky, při kterých se lze seznámit nejen se zajímavostmi rozhlasového vysílání, ale i samotné stavby. V budově je zachována třeba původní Baťova „oválná“ pracovna se slavnou mapu surovin, kterou si nechala firma vytvořit. 

Lukáš Polák, Veronika Skálová, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme