Cestovka nechala klienty v Chorvatsku bez bydlení

Skandální program zařídila cestovní kancelář Harmonie Medical pro klienty léčebného zájezdu na ostrov Vis. Firma z Háje ve Slezsku dopravila zhruba tři stovky svých klientů do Chorvatska, na místě však zjistili, že pro ně není zajištěné ubytování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mořská pláž

V listopadu vybrala kancelář 33 tisíc korun, termín zájezdu původně dubnový několikrát přesunula a nyní její klienti od čtvrtka cestují sedmi autobusy po Chorvatsku a hledají náhradní ubytování. "Ti lidé tři noci nespí, nemají zajištěné ubytování, vůbec nic. Většinou to byly staří lidé kolem sedmdesáti let a několik dětí, babičky s vnoučaty," řekla Radiožurnálu řekla dcera jednoho z napálených klientů Markéta Vopálková.

Po příjezdu do Splitu se ukázalo, že se klienti Harmonie Medical ve svém hotelu neubytují. Kancelář totiž v minulosti několikrát pobyt svých klientů nezaplatila a hoteliérům prostě a jednoduše došla trpělivost.

Podle manažera hotelu Issa na ostrově Vis Andreje Pečariče s nimi majitelka kanceláře paní Vítečková nekomunikuje a šance na uhrazení pobytu tedy není žádná. "Kancelář už vloni neplatila ani se nestarala o své klienty, proto letos neposkytneme lidem této kanceláře služby, za které pravděpodobně v České republice zaplatili," potvrdil hoteliér.

Někteří z postižených si přímo na místě zaplatili ubytování znovu a v Chorvatsku zůstanou. Zbytek klientů se bude muset vrátit zpátky. "V našem hotelu bydlí lidé, kteří nám zaplatili, je jich zhruba stovka, další si mohou zaplatit ubytování jinde nebo se vrátit domů," dodal Pečarič.

Tomáš Lörincz, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme