ČSSD: Premiér by se měl distancovat od aféry kolem stravenek

Další útok na premiéra Mirka Topolánka (ODS) míří z Lidového domu. Šéf sociální demokracie Jiří Paroubek tentokrát chce, aby se předseda vlády distancoval od aféry kolem zaměstnaneckých stravenek, a nebo rezignoval. Zachování daňového zvýhodnění stravenek bylo součástí reformy veřejných financí. Mluvit do jejího schvalování ale měla i soukromá firma nebo premiérův přítel Marek Dalík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Do konečné podoby reformy měla podle České televize mluvit soukromá firma Sodexho. Firma, která prodává zaměstnanecké stravenky, si ve smlouvě údajně objednala u zprostředkovatelské agentury No comment! zachování výhodné daňové výjimky právě pro stravenky. Stát na tom ale navíc tratí.

Majitel agentury má mít navíc kontakty na přítele premiéra Marka Dalíka. O zvýhodnění se měli zasadit i bývalí sociální demokraté Miloš Melčák a Michal Pohanka.

Podle šéfa ČSSD Jiřího Paroubka by se měl od věci Mirek Topolánek distancovat. "Pokud se nedistancuje, měl by odstoupit. Je totiž důvodně podezřelý, že je do celé korupční kauzy zapleten."

Totéž pak Paroubek očekává od obou bývalých poslanců sociálně demokratického klubu. Není navíc vyloučené, že nejsilnější opoziční strana bude chtít kvůli věci vyvolat další hlasování o nedůvěře vládě, nebo podat trestní oznámení.

Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče (ODS) je to celé ale jen vyhrocená rétorika před prezidentskou volbou. "Vzrůstá nervozita, budou se používat čím dál tím silnější slova." Premiér Mirek Topolánek věc zatím nekomentoval.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme