CVVM: ODS zůstává nejsilnější stranou před ČSSD a KSČM

ODS i v říjnu zůstává nejsilnější stranou v žebříčku volebních preferencí před ČSSD a KSČM. Jak ukázal aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, občanské demokraty by volilo 29 procent občanů, ČSSD podpořilo 22,5 procenta dotázaných. Třetím komunistům by odevzdalo hlas 14,5 procenta respondentů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

politici ODS

politici ODS | Zdroj: ČTK

Oproti minulému průzkumu si nejvíce, o 2,5 procenta, polepšili komunisté. Ostatní strany své pozice změnily jen nepatrně - preference ODS vzrostly o půl procenta, naopak ČSSD si o půl procenta pohoršila.

Do sněmovny by se dostali ještě lidovci se sedmiprocentní podporou. KDU-ČSL by volilo o jedno procento lidí více než v září. Vládní unionisty si stejně jako minule vybralo jedno procento občanů, jiné strany by chtělo volit pět procent dotázaných.

K volbám je podle Centra pro výzkum veřejného mínění ochotno přijít 62 procent účastníků průzkumu, hlasovat nehodlá 31 procent z nich.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme