Déšť opět zvedl hladiny na jihu Čech

Situace na jihočeských řekách se po vytrvalém dešti začíná uklidňovat. Na Stropnici v okolí Pašínovic už byl odvolán třetí stupeň povodňové aktivity. Kulminaci už má za sebou i hladina řeky Černá. V průběhu dne vodohospodáři předpovídají další pokles hladin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodeň | Foto: Martin Říha

"Na Malši v Roudném je druhý stupeň povodňové aktivity, to znamená pohotovost, teče tam 84 metrů krychlových za sekundu a Malše by tam měla kulminovat během dopoledne asi na 90 metrech krychlových. Na Vltavě v Českých Budějovicích je také druhý stupeň, řeka ale kulminovala už ve tři hodiny ráno při průtoku kolem 200 metrů krychlových za sekundu. Počítáme, že bude v průběhu dne rovněž klesat," řekla Českému rozhlasu Svatava Křivancová z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovivích.

Prvního povodňového stupně, bdělosti, v noci na neděli dosáhla většina řek v povodí Vltavy až po Orlík. První stupeň je také na celém toku Lužnice. Hladina řeky bude v průběhu dne ještě mírně stoupat, kulminace je očekávána v noci na pondělí.

Lenka Rákosová, Marika Táborská, Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme