Dovozci aut a autoškoly zablokují Prahu

Sdružení drobných autodopravců a Asociace autoškol ČR chystají na středeční dopoledne hvězdicovou blokádu hlavního města. Chtějí tak znovu poukázat na podle jejich názoru nekvalitní práci ministerstva dopravy v legislativě. K městu by měly proudit kolony vozidel a svým pomalým pohybem při dodržování pravidel omezit provoz na příjezdech. Zároveň mají protestující obklopit budovu ministerstva i Úřadu vlády.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátoři později uvedli, že jejich protestní akce by neměla zablokovat pražské komunikace. Mají jen plynule projet k ministerstvu dopravy. Protestující se do hlavního města přesunou po dálnicích od Brna, Teplic, Plzně, Hradce Králové, po vyústění karlovarské a strakonické trasy a od Mladé Boleslavi. Zapojit by se podle některých informací mělo přes 1000 automobilů. Na devátou hodinu se stáhnou ze všech směrů, ze všech konců Prahy k ministerstvu dopravy.

Kolem 11. hodiny by se měla konat u ministerstva tisková konference. Nespokojení dovozci ojetých vozů a zástupci autoškol mohou počítat s podporou některých taxikářů. K blokádě se hodlají připojit i firmy provozující a distribuující zařízení pro plynový pohon aut, které žádají změnu nevyhovující metodiky. Naopak, největší tuzemské sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia se se od blokády distancovalo.

Kromě odvolání ministra Jaromíra Schlinga účastníci akce požadují i odvolání jeho náměstka Karla Holla a ředitele odboru schvalování vozidel Jiřího Konečného. Podle organizátorů blokády jsou odpovědní za nedostatky při přihlašování vozů a za nevyjasněné podmínky pro získávání řidičských průkazů.

Ministr Schling blokádu Prahy odsoudil a považuje ji za nátlakovou akci. Připomněl, že byla zahájena společná jednání obou stran podle postupu dohodnutého minulý týden na schůzce u premiéra Miloše Zemana. Ministerstvo dopravy podle něj splnilo vše, co bylo na jednání u premiéra dohodnuto.

Také předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus blokádu neschvaluje. Domnívá se, že akce postihne mnoho nezúčastněných a řešení problému nepřiblíží. Na účastníky protestů proto apeloval, aby blokádu odložili nebo alespoň zmírnili. Představitele vlády pak dnes ve svém prohlášení vyzval ke vstřícnému postoji a zodpovědnému jednání.

Aktuální informace o dopravní situaci v hlavním městě uslyšíte ve vysílání ČRo 1 - Radiožurnálu a jeho Zelené vlně!

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme