Foldyna zůstane místopředsedou ČSSD. Podpořil ho krajský výkonný výbor

Krajský výkonný výbor ČSSD v Ústeckém kraji podpořil jednomyslně Jaroslava Foldynu ve funkci místopředsedy strany. Foldyna následně řekl, že na tuto funkci nerezignuje, přestože o tom dříve mluvil. Nyní se chce ve středu v Děčíně sejít se spolustraníky a probrat jeho pozici předsedy okresního výboru.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Foldyna po vlastním neúspěchu v komunálních volbách prohlásil, že odchází ze stranických funkcí. Po vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který Foldynův ohlášený krok nepovažoval za adekvátní, a reakci okolí uvedl, že své rozhodnutí ještě zváží.

Foldyna chce rezignovat na stranické funkce. ‚V regionu jsme dostali nářez jako nikdy,‘ řekl po debaklu ČSSD

Číst článek

Sociální demokraté se nedostali do městských zastupitelstev v Praze, Hradci Králové, Ústí nad Labem či ve Zlíně. Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva nepřekročili ani v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Liberci a některých okresních městech. Foldyna neúspěšně kandidoval v Děčíně, ČSSD tam získala jediný mandát.

KVV Ústeckého kraje bude předkládat materiál k vnitrostranické diskusi, podle něhož se má spíš přesměrovat pozornost od personálních půtek k věcnému obsahu, k programovým bodům, na které by se strana měla zaměřit s větší vehemencí. ČTK to po dnešním zasedání řekl krajský předseda Miroslav Andrt.

Sociální demokracie v Ústeckém kraji před čtyřmi lety získala na radnicích 318 zastupitelů, letos obhájila 146 křesel. "Těžko jde říci, že by to byl důsledek nekvalitní práce jednotlivých představitelů. Přesně se nám prokázalo, že tam, kde v obcích a městech jsme měli schopné komunální politiky, tak ty v zásadě svoji pozici obhájili," řekl Andrt, který je místostarostou Štětí. V tomto městě ČSSD volby vyhrála, obhájila pět z osmi mandátů.

Každá organizace a okres si nyní musí podle Andrta vyhodnotit situaci po volbách. "Někde se projevila ta celostátní nálada," podotkl Andr. Předsedkyně ústeckého okresního výkonného výboru Michaela Vaňková zvažuje, že nebude už obhajovat funkci. Foldyna by měl vydat prohlášení ve středu.

Foldyna se stal místopředsedou ČSSD v dubnu při obměně vedení, která nastala po neúspěchu socialistů v loňských volbách do Sněmovny. Stranu čeká jednání ústředního výboru, který je podle stanov oprávněn vyslovit nedůvěru členům vedení. Ti budou však i bez toho obhajovat své funkce na březnovém sjezdu.

Foldyna byl dlouholetým děčínským zastupitelem a od roku 2016 působí jako náměstek ústeckého hejtmana. V Poslanecké sněmovně je od roku 2010.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme