Forum 2000 se zaměří na korupci, ženy v politice nebo flexibilitu Ruska

Druhým dnem pokračuje v centru Prahy patnáctá konference Forum 2000. Na diskusním setkání, které vzniklo v roce 1997 z iniciativy Václava Havla a které letos přivítalo více než stovku hostů z mnoha zemí světa, už promluvil například gruzínský prezident Michail Saakašvili, jordánský princ bin Talal nebo polský novinář Adam Michnik. Mezi stěžejními tématy akce jsou letos mimo jiné překotné změny v arabském světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání 15. ročníku konference Forum 2000 v pražském Paláci Žofín | Zdroj: ČTK

„Změny, obtíže a nestálost, kterým v současnosti čelí Sýrie, Egypt nebo Libye, nejsou výsledkem letošních povstání, posledních šesti měsíců. Jsou výsledkem ztracených desetiletí autoritářské vlády. Dá se očekávat, že pozitivní změny nenastanou během roku, bude to delší proces,“ říká o vývoji v arabském světě představitel renomované organizace Freedomhouse Charles Walker

Podobně vidí situaci další host Fora 2000, francouzský filosof André Glucksman. Podle něho prý pokus o změnu může leckde selhat stejně jako v někdejší komunistické Evropě. Započatý trend je ale pozitivní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Prokeš informuje o průběhu patnácté konference Forum 2000

Dnes pokračuje konference debatami o korupci nebo zapojení žen do politiky, ale také o důležitosti vody či o tom zda se Rusko může přizpůsobit rychle se měnícímu světu.

Jan Prokeš, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme