Gross jedná o migraci s rakouským protějškem

O nelegální migraci a problematice udělování azylu bude jednat ministr vnitra Stanislav Gross se svým rakouským protějškem Ernstem Strasserem. Cílem schůzky má být prohloubení spolupráce při rozbíjení převaděčských band.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Němcová z poradny pro uprchlíky při Českém helsinském výboru tuto aktivitu vítá. Jak nám řekla, jiná obrana před nelegální migrací prostě neexistuje.

Ministři vnitra budou diskutovat mimo jiné i o přípravě ČR na vstup do Evropské unie a o společném monitorování situace na česko-rakouských hranicích. K bodům, o nichž mají šéfové resortů vnitra jednat, patří také převaděčství a policejní spolupráce obou zemí. Jednání se za českou stranu zúčastní náměstek ministra vnitra Petr Ibl a policejní prezident Jiří Kolář; spolu s nimi se s rakouskými partnery setkají i ředitel cizinecké a pohraniční policie Jindřich Urban a generální ředitel Hasičského záchranného sboru Miroslav Štěpán.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme