Herečka Janžurová se zranila při představení

Populární herečka Iva Janžurová se zranila při večerním představení Schillerova dramatu Marie Stuartovna. Na jevišti Stavovského divadla v Praze na ni v závěru hry spadla kulisa. Záchranka ji poté v bezvědomí převezla do Vojenské nemocnice ve Střešovicích. Podle lékařů herečka utrpěla šok, pohmožděniny a odřeniny. Dnes dopoledna byla na vlastní žádost propuštěna z nemocnice domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iva Janžurová

Okamžiky, které následovaly bezprostředně po nehodě na jevišti, Radiožurnálu popsala tisková mluvčí činohry Národního divadla Kateřina Ondroušková. "Okamžitě byla přivolána policie, která celé místo tohoto neštěstí vyšetřila. Záchranná služba poskytla paní Janžurové okamžitě na místě pomoc a odvezla ji do nemocnice, kde se zjistilo, že má šok, pohmožděniny, odřediny, bolesti zad, hrudníku, ruky a hlavy, ale rentgenové vyšetření neprokázalo žádné změny."

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Ondroušková o nehodě při představení

Vedení divadla zatím neví, z jakého důvodu k uvolnění dekorace došlo. Ředitel Národního divadla Jiří Srstka spolu s bezpečnostními techniky a policií zjišťují, kdo za tuto nehodu nese odpovědnost. Závěry vyšetřování budou známy v příštím týdnu.

Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme