Heydrich se nebude podílet na opravě zámku v Panenských Břežanech

Syn někdejšího zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se nebude podílet na opravě zámku v Panenských Břežanech, který za války obývala jeho rodina. Heider Heydrich je prý zklamán tím, co psala média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portrét Heidra Heydricha, syna zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha | Foto: Petra Benešová

Heider Heydrich napsal podle agentury ČTK starostovi Panenských Břežan dopis, v něž uvedl, že chtěl pouze poradit a pomoci, nikoliv přímo shánět peníze na rekonstrukci.

"Já jsem nikdy neřekl, že rekonstrukce zámku bude záležitostí pana Heydricha. On říkal, že by rád pomohl, neví sice jak, že by se nějaká dotace z EU mohla najít, a kdyby se našla, že by byl schopen poradit a pomoci s nějakou administrací," řekl pro ČTK starosta Libor Holík.

O možném Hendrichově zapojení do obnovy zámku jako první informoval Radiožurnál. Proti záměru se poté postavili zástupci Svazu bojovníků za svobodu. Za vhodný ho nepovažuje ani vedení středočeského hejtmanství, který celý nápad označilo za "krajně bizarní".

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme