Hnutí ANO z vlády nikdy neodejde. Neodstoupím, není k tomu nejmenší důvod, uvedl Babiš

Hnutí ANO z vlády nikdy neodejde. Radiožurnálu to řekl vicepremiér a šéf hnutí Andrej Babiš. Popřel informaci šéfa lidovců Pavla Bělobrádka ze středy, že si ANO vzalo čas na rozmyšlenou, jestli ve vládě setrvá. Babiš také řekl, že na své funkcí nelpí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš | Zdroj: Reuters

Babiš je podle svých slov ochoten se nechat odvolat, tak jak to navrhuje premiér Sobotka, pokud koaliční partneři budou akceptovat kandidáta hnutí ANO na nového ministra. Tím by podle Babiše mohla být jeho náměstkyně Alena Schillerová. Do funkce vicepremiéra pak Babiš uvažuje o ministru životního prostředí Richardu Brabcovi.

Bělobrádek: ANO vyzvalo sociální demokraty, ať vypoví koaliční smlouvu

Číst článek

„Hnutí ANO nikdy z vlády neodejde. My jsme jasně řekli, že koaliční smlouvu nevypovíme, z vlády nechceme odejít, chceme situaci uklidnit. A situace může být uklidněna tím, že koalice bude akceptovat nového ministra financí," prohlásil Babiš ve vysílání Radiožurnálu. „A následně, pokud to bude pan prezident akceptovat, a já doufám, že jo, tak budu odvolán. Ale neodstoupím, není k tomu nejmenší důvod. Je to sprostá kampaň."

Ministr financí se vyjádřil i ke schůzce představitelů koaličních stran s prezidentem Milošem Zemanem ve středu v Liberci. Ten nabídl dvě možnosti řešení vládní krize. Předčasné volby nebo odchod premiéra Sobotky i ministra financí. Podle Babiše je to návrh hlavy státu a situaci chce dál řešit v rámci koalice.

Čas na rozmyšlenou

Ve středu zástupci hnutí ANO v závěru koaliční schůzky sdělili, že si musejí některé věci rozmyslet. Projednat chtěli například to, zda si přejí pokračovat v současné koalici, což sdělil předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Konkrétní termín, dokdy by se mělo ANO rozhodnout, přitom ve středu nepadl: „Výsledkem je to, že žádná strana nechce vypovědět koaliční smlouvu," řekl Bělobrádek. 

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme