Hoffmann možná kvůli zdraví opustí vězení

Bývalý komunistický politik Karel Hoffmann se zřejmě dostane na svobodu. Vězeňská služba v dohledné době navrhne soudu, aby kvůli zdravotnímu stavu Hoffmanna upustil od jeho trestu odnětí svobody. Soud by mohl rozhodnout během několika týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Hoffmann | Foto: ČRo

"Zdravotní stav tohoto odsouzeného jeví veškeré signály k tomu, aby vězeňská služba navrhla soudu upuštění od zbytku trestu odnětí svobody," uvedla pro BBC generální ředitelka Vězeňské služby Kamila Meclová Meclová.

Hoffmannovým zdravotním stavem se zabývá Ústřední lékařská posudková komise vězeňské služby. Jeho zdravotní stav je prý velmi závažný. Hoffmann by mohl být podle Meclové umístněn v léčebně dlouhodobě nemocných, ale tou vězeňská služba nedisponuje.

Hoffmann byl odsouzen ke čtyřem letům vězení za to, že na začátku invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 nařídil vypnout rozhlasové vysílání. Je jediným komunistickým politikem odsouzeným v souvislosti se vstupem armád pěti zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa.

Do pankráckého vězení nastoupil Hoffmann 9. srpna, nyní je nejstarším vězněm v České republice. Jeho pobyt za mřížemi může předčasně ukončit také prezidentská milost. Prezident Václav Klaus řekl, že o ní uvažuje.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme