Hospodaření VZP letos skončí s přebytkem dvě miliardy

Letošní hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny skončí s dvoumiliardovým přebytkem. Jak oznámil ředitel VZP Pavel Horák, peníze použije na uhrazení plateb po lhůtě splatnosti. Podle zdravotně pojistného plánu na příští rok, který ještě musí schválit Poslanecká sněmovna, by tak propad financí na konci roku měl klesnout na 8 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VZP | Foto: Marián Vojtek

Jak dodává ředitel Pavel Horák, Všeobecná zdravotní pojišťovna teď platí s méně než dvacetidenním zpožděním: "Byli jsme schopni vrátit první část předsunuté platby, aniž by to ovlivnilo platební schopnost pojišťovny, ve srovnání s minulým rokem jsme zhruba o pět miliard té bilance na tom lépe. Jsou vytvořeny předpoklady pro to, abychom letošní rok skončili skutečně tak, jak předpokládá náš zdravotně pojistný plán, to znamená dvě miliardy věnované na snížení závazků po lhůtě splatnosti," řekl šéf VZP.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se může opřít také o větší podporu ze státní pokladny - stát začal platit vyšší pojistné za děti, studenty, nezaměstnané nebo důchodce.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme