Ministr Kulhánek vyzval Nejedlého, aby odevzdal diplomatický pas. Odebrání požaduje i Babiš

Roky ministři zahraničí ponechávali Martinu Nejedlému, poradci prezidenta Miloše Zemana, diplomatický pas. V úterý nejprve premiér Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že by vlivný poradce s vazbami na Rusko měl cestovní doklad vrátit, následně zareagoval i ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vyzval Nejedlého, aby diplomatický pas vrátil do sedmi dnů. Pokud tak neučiní, tak bude zneplatněn.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nejedlý loni na státních vyznamenáních | Foto: Jan Handrejch / Právo | Zdroj: Profimedia

„Je nepravděpodobné, že by nyní pas využíval k původnímu účelu, tedy k doprovodu prezidenta na oficiální zahraniční cesty,“ uvedl Kulhánek na svém twitterovém účtu.

Odebrání diplomatického pasu navrhl i premiér Andrej Babiš. „Diplomatický pas by neměl mít, nevím, proč ho má. Žádný můj poradce ho nemá,“ uvedl Babiš na adresu Nejedlého v úterý pro rádio Impuls.

Vyzval jsem poradce prezidenta Martina Nejedlého, aby do 7 dnů vrátil svůj diplomatický pas. Je nepravděpodobné, že by nyní pas využíval k původnímu účelu, tedy k doprovodu prezidenta na oficiální zahraniční cesty. Pokud do 7 dnů diplomatický pas nevrátí, tak bude zneplatněn.

13:33 – 19. 10. 2021

216 5598

„Odevzdám ho, když mi to napíšou, do té doby to ale dělat nebudu,“ uvedl už dříve pro Deník N Nejedlý. Diplomatický pas mu podle jeho slov dopomohl maximálně k tomu, že nemusel stát fronty na víza, když cestoval s prezidentem.

Pětapadesátiletý Nejedlý působí jako Zemanův ekonomický poradce a je označován za jednoho z klíčových mužů prezidentova okolí. Jako poradce není Pražským hradem placen, ale i tak může využívat hradní kancelář. V minulosti se zúčastnil například jednání Zemana s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Šimon Vítek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme