Japonský monarcha se setkal s prezidentem Havlem

Japonský císařský pár strávil třetí svého pobytu v České republice návštěvou Pražského hradu. Setkal se tam s prezidentem Václavem Havlem a jeho chotí Dagmar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

císař Akihito | Foto: Michal Kamaryt

Císař Akihito s císařovnou si prohlédli katedrálu svatého Víta a starý královský palác. Podle japonského panovníka není Česká republika v zemi vycházejícího slunce neznámá. Zejména česká kultura si našla mnoho příznivců. Při obědě během slavnostního příspěvku zmínil císař jména Smetany a Dvořáka, ocenil ale i české sklo.

O bohaté tradici česko-japonských kulturních styků hovořil na tiskové konferenci také prezident Václav Havel. Připomněl, že šlo už o třetí setkání a jako vždy ocenil kulturnost a ušlechtilost japonského císařského páru. Podle prezidenta je Japonsko také vítaným investorem. "Rozvinutý japonský průmysl nalézá v naší zemi dobré podmínky," dodal.

Na čtyřdenní návštěvu České republiky přiletěla hlava dosud nejstarší vládnoucí dynastie vůbec poprvé. Japonský císař odlétá v úterý, na nynějším evropském turné navštíví i Polsko, Rakousko a Maďarsko.

Milan Kopp, Klára Stejskalová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme