Jedličkův ústav se rozroste o novou budovu. Přibude aula, koncertní sál a nahrávací studio

Vedení Prahy připravuje stavbu nové budovy Jedličkova ústavu. V letošním roce má město v rozpočtu vyčleněny peníze na přípravu projektu, vedení magistrátu jedná se školou o dalším postupu. Uvedl to pražský radní pro školství Vít Šimral (Piráti). Stavba bude sloužit zejména k hudební výuce a má vyjít na zhruba 200 milionů korun. Tehdejší vedení města o ní rozhodlo v roce 2015.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedličkův ústav na pražském Vyšehradě. | Foto: Fotobanka Profimedia

„S přístavbou Jedličkova ústavu a školy počítáme, v letošním roce jsme na přípravu projektové dokumentace vyčlenili 3,5 milionu korun a měli jsme schůzku se zástupci školy ohledně dalšího postupu. Prioritní pro nás ale bude, aby nedošlo k navýšení celkových investičních nákladů stavby, které jsou nyní spočítány na necelých 200 milionů korun. Vyšší částku bychom v plánu investic na toto volební období hledali už jen obtížně,“ uvedl Šimral.

Z Nuselského mostu slaňovali vozíčkáři i vicepremiér Bělobrádek

Číst článek

Podle původních odhadů měla novostavba vyjít na 80 milionů, postupně se však cena více než zdvojnásobila. Na dalších asi 30 milionů vyjde vybavení. Plán počítá s aulou, koncertním sálem a nahrávacím studiem v objektu. Hudební zázemí má sloužit kapele studentů a absolventů školy, The Tap Tap a handicapovaným se zájmem o hudbu, IT, zvukovou techniku nebo střih videa.

Jedličkův ústav, který je příspěvkovou organizací města, se zaměřuje na výuku a integraci dětí s handicapem. Tělesně postižené klienty se pokouší připravit na samostatný život. Je pojmenován po zakladateli ústavu, lékaři Rudolfu Jedličkovi, od jehož narození letos uplyne 150 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme