Karlův most slaví 650. narozeniny

Karlův most slaví narozeniny. Odpoledne začal program na Staroměstském náměstí. Ten nabídl upoutávku na noc, kdy se od půlnoci až do šesti do rána Karlův most vrátí o 650 let zpátky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlův most | Foto: Jan Rosenauer

Na Karlově mostě budou bojovat středověcí rytíři, oživnou sousoší Karlova mostu a chystá se i utopení nepoctivého pekaře. Hlavní organizátor Zdeněk Bergman připomněl, že Karel IV. 9. 7. 1357 poklepal na základní kámen mostu. Pak se vrátil do Německa.

"Víme též, že stavební jáma, ve které poklepal základní kámen, byla na staroměstském břehu Karlova mostu a že byla u kostela svatého Klimenta, což je právě příznačné pro náš dnešní den, protože přesně na tom místě, na dnešním Křížovnickém náměstí, budeme oslavovat památku mostu a císaře," dodal Bergman.

Akce sebou nese i dopravní omezení v podobě uzavřené Křížovnické ulice. Tramvaje budou uzavírku objíždět přes malostranský břeh Vltavy, a to až do 9. hodiny.

Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme