Klaus: poválečné násilí na Němcích nedosahuje na zločiny nacistů

Prezident Václav Klaus uvedl při vzpomínce na odpor českých studentů proti nacistické moci v roce 1939, že poválečné násilí Čechů na Němcích nelze srovnávat s mírou nacistických zločinů. Média a politická debata podle něho zkreslují význam časové posloupnosti a kauzální příčinnosti těchto událostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus na Hradčanském náměstí | Foto: Tomáš Adamec

„Součet všech poválečných neobhajitelných a ničemu dobrému neprospívajících činů, ke kterým došlo na našem území, se svým rozsahem nemůže ani zdaleka rovnat tomu, co se v předcházejících letech každou hodinu dělo v koncentračních táborech, ve věznicích, na válečných bojištích a v nacisty okupovaných oblastech,“ řekl v projevu Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Václav Klaus při pietním aktu u Hlávkovy koleje 17. listopadu 1939 připomněl nacistické zločiny i odplatu za ně

Prezident Klaus se účastní také vzpomínkové akce u památníku listopadových událostí roku 1989 na Národní třídě. Oficiální akce spojené s listopadovým výročím vyvrcholí večer v katedrále svatého Víta.

Monika Rybáková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme