Klienti CK Harmonie Medical se vracejí domů

Část klientů, které CK Harmonie Medical nechala v Chorvatsku bez zajištěného ubytování, se dnes v noci vrací domů. Přes ujišťování majitelky kanceláře Hany Vitečkové totiž hoteliér na ostrově Vis nedostal za jejich pobyt zaplaceno. Hoteliér čekal na peníze do včerejšího večera. Dopravu klientům zajistil konzulát zdarma. Zbytek klientů se vypraví do České republiky zítra kolem 15. hodiny. Harmonie medical nechala v Chorvatsku o víkendu asi tři stovky klientů bez zaplaceného ubytování. Stovka z nich je už doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pobřeží Dalmácie | Foto: Alexandr Pícha

Cestovní kancelář přes ujišťování majitelky Hany Vitečkové neuhradila za jejich pobyt na chorvatském ostrově Vis. Radiožurnálu to potvrdil manažer hotelu ISSA, kde turisté bydlí Andrea Pečarič: "Paní ředitelka sice poslala dvě bankovní potvrzení na 50 tisíc a na 20 tisíc eur. Nám ale došla platba na pouhých 900 eur. Proto musíme jednat a skupina turistů, kteří jsou tady na Visu, musí odjet. Dopravu pro ně zajišťuje české velvyslanectví ve spolurpáci s cestovními kacnelářemi. Odcestují ze Splitu dnes a zítra.

Andrea Pečarič ani nevěřil, že by peníze přišly. Majitelka cestovní kanceláře jim totiž už toho naslibovala tolik, ale nesplnila. S podobným nesolidním chováním se ještě nesetkal. Podle Pečariče už hotelu Vítečková za služby pro klienty cestovní kanceláře Harmonie Medical dluží za minulý rok 50 tisíc eur a letos měla uhradit dalších 35 tisíc.

Majitelku CK Harmonie Medical Hanu Vítečkovou už začala prošetřovat policie. Její cestovní kancelář nechala v Chorvatsku o víkendu asi 300 klientů bez zaplaceného ubytování. Stovka z nich je již doma, dopravu jim zajistil konzulát. Zbývajících 200 je zatím v hotelu a v soukromých apartmánech. Cestovní kancelář navíc neměla zaplacené pojištění proti následkům insolvence. Přitom majitelka klientům tvrdila pravý opak.

Jak potvrdil zástupce opavského policejního ředitele Jan Kužel, přijali už několik trestních oznámení. "V dané věci jsme započali prověřování pro případné trestní jednání, které by mohlo být buď podvodem nebo zproněvěrou. Zatím je to pouze ve fázi prošetřování. Ta oznámení jsme dostali před krátkou dobou, takže její případná trestní odpovědnost je předmětem dalšího šetření."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme