Klub Věcí veřejných probere kauzy ministra Dobeše a poslance Humla

Ministr školství Josef Dobeš a poslanec Stanislav Huml – tato jména a záležitosti s nimi spojené budou řešit poslanci Věcí veřejných ve svém klubu. O vydání Stanislava Humla k trestnímu stíhání požádala sněmovnu policie kvůli znaleckým posudkům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Huml | Foto: Marián Vojtek

Sám Huml považuje obvinění za účelové vyřizování účtů a pokus o diskreditaci jeho osoby v době, kdy začal kritizovat způsob odměňování vysokých úředníků policie.

Radiožurnálu Huml řekl, že se své imunity v tomto případě dobrovolně vzdává. "Ano, potvrzuji, jde o kauzu z roku 2009, kdy jsem se dostal do konfliktu se soudcem Říhou na Praze 2. Zaráží mě tam několik podivností, ale vzdávám se své imunity doborvolně a budu žádat sněmovnu, aby mě vydala."

Stanislav Huml poukazuje na to, že poslanecká imunita má smysl v situacích, kdy někdo chce trestního stíhání účelově zneužít a zákonodárce neprávem zdiskreditovat.

Josefa Dobeše se poslanci Věcí veřejných zřejmě budou ptát na úniky informací z ministerstva školství.

Informace o seminární práci a odměnách

Minulý týden se objevily informace o tom, že ministr Dobeš měl napsat seminární práci pro svou podřízenou Janu Machálkovou. Ministr to však popřel a uvedl, že text pouze doplnil o své připomínky.

Jana Machálková v té době pracovala na ministerstvu jako poradkyně ministra, od února je šéfkou jeho kabinetu.

Dalším problémem na ministerstvu je únik informací o vyplacených odměnách, které u některých úředníků, včetně Machálkové, přesáhly částku 100 tisíc korun. Kvůli tomuto úniku podal ministr Dobeš trestní oznámení a na celém ministerstvu se změnila hesla v počítačové síti.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme