Koalice se bude radit o dalším postupu při ratifikaci euroústavy

Koaliční lídři se odpoledne sejdou, aby diskutovali o dalším postupu při ratifikaci takzvané evropské ústavy. Jednání v Kramářově vile se zúčastní zástupci ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU, kteří posoudí výsledky bruselského summitu Evropské unie. Ten - po odmítnutí dokumentu ve Francii a Nizozemsku - rozhodl o prodloužení lhůty na schvalování euroústavy. Původně měla ratifikace skončit ve všech zemích pětadvacítky na podzim příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

evropská ústava

evropská ústava | Foto: Triera

Místopředseda Unie svobody-DEU František Pelc předpokládá, že řeč bude na dnešní schůzce především penězích. "Ta diskuse bude bezesporu o tom, jestli nemáme těch 200 milionů korun využít na nějaký bohulibý účel. To samozřejmě je možné populisticky použít na cokoliv, ale my si myslíme, že dobře využitých 200 milionů na kampaň o evropské ústavě je prostě zcela na místě a že to je v konečném důsledku pozitivnější ekonomický přínos než to, že tady budeme jaksi hrabivě zacházet s 200 miliony korun."

Hned v pondělí mají premiér Jiří Paroubek a předseda ČSSD Stanislav Gross jednat o ratifikačním procesu také s předsedou opoziční KSČM Miroslavem Grebeníčkem. Nejpozději do úterý se chce předseda vlády sejít i s nejsilnější opoziční stranou, ODS.

Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme