Koalice se bude radit o dalším postupu při ratifikaci euroústavy

Koaliční lídři se odpoledne sejdou, aby diskutovali o dalším postupu při ratifikaci takzvané evropské ústavy. Jednání v Kramářově vile se zúčastní zástupci ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU, kteří posoudí výsledky bruselského summitu Evropské unie. Ten - po odmítnutí dokumentu ve Francii a Nizozemsku - rozhodl o prodloužení lhůty na schvalování euroústavy. Původně měla ratifikace skončit ve všech zemích pětadvacítky na podzim příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

evropská ústava | Foto: Triera

Místopředseda Unie svobody-DEU František Pelc předpokládá, že řeč bude na dnešní schůzce především penězích. "Ta diskuse bude bezesporu o tom, jestli nemáme těch 200 milionů korun využít na nějaký bohulibý účel. To samozřejmě je možné populisticky použít na cokoliv, ale my si myslíme, že dobře využitých 200 milionů na kampaň o evropské ústavě je prostě zcela na místě a že to je v konečném důsledku pozitivnější ekonomický přínos než to, že tady budeme jaksi hrabivě zacházet s 200 miliony korun."

Hned v pondělí mají premiér Jiří Paroubek a předseda ČSSD Stanislav Gross jednat o ratifikačním procesu také s předsedou opoziční KSČM Miroslavem Grebeníčkem. Nejpozději do úterý se chce předseda vlády sejít i s nejsilnější opoziční stranou, ODS.

Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme