Koaliční lídři si v Kolodějích ujasňovali priority společné vlády

Zrychlit a zefektivnit práci soudů a ratifikovat evropskou ústavu - to jsou dvě z hlavních priorit vlády Stanislava Grosse v příštím roce. Šéfové ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody-DEU se na tom dohodli při setkání na zámku v Kolodějích. Kabinet chce podle Grosse také dotáhnout do konce důchodovou reformu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lídři koalice

lídři koalice | Foto: Stanislav Zbyněk

"Samozřejmě je otázka, do jaké míry se nám podaří či nepodaří nalézt podporu v Poslanecké sněmovně, nicméně myslíme si, že po deseti dvanácti letech přešlapování na místě stojí za to, aby Česká republika alespoň v pozici exekutivy měla jasný koncept, který chce prosazovat, a já doufám, že se nám jej prosadit podaří a že příslušnou politickou shodu nalezneme," řekl o důchodové reformě premiér Gross po jednání v Kolodějích.

Neméně důležitým cílem vlády je podle Stanislava Grosse zlepšení fungování českých soudů. Materiál, včetně legislativních změn, které to mají umožnit, předloží ještě v příštím roce ministr spravedlnosti a šéf unionistů Pavel Němec. Návrh by měl zahrnovat posílení početních stavů, změnu některých zákonných norem, které mají řízení zrychlit, a zvýšení nároků na soudce.

Třetí prioritou je ratifikace evropské ústavy. Tady vláda slibuje naplnění svého závazku, že se k tomu občané budou moci vyjádřit v referendu.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme