Koaliční lídři si v Kolodějích ujasňovali priority společné vlády

Zrychlit a zefektivnit práci soudů a ratifikovat evropskou ústavu - to jsou dvě z hlavních priorit vlády Stanislava Grosse v příštím roce. Šéfové ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody-DEU se na tom dohodli při setkání na zámku v Kolodějích. Kabinet chce podle Grosse také dotáhnout do konce důchodovou reformu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lídři koalice | Foto: Stanislav Zbyněk

"Samozřejmě je otázka, do jaké míry se nám podaří či nepodaří nalézt podporu v Poslanecké sněmovně, nicméně myslíme si, že po deseti dvanácti letech přešlapování na místě stojí za to, aby Česká republika alespoň v pozici exekutivy měla jasný koncept, který chce prosazovat, a já doufám, že se nám jej prosadit podaří a že příslušnou politickou shodu nalezneme," řekl o důchodové reformě premiér Gross po jednání v Kolodějích.

Neméně důležitým cílem vlády je podle Stanislava Grosse zlepšení fungování českých soudů. Materiál, včetně legislativních změn, které to mají umožnit, předloží ještě v příštím roce ministr spravedlnosti a šéf unionistů Pavel Němec. Návrh by měl zahrnovat posílení početních stavů, změnu některých zákonných norem, které mají řízení zrychlit, a zvýšení nároků na soudce.

Třetí prioritou je ratifikace evropské ústavy. Tady vláda slibuje naplnění svého závazku, že se k tomu občané budou moci vyjádřit v referendu.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme