Konečná bilance požáru ubytovny: čtyři mrtví

Čtyři mrtvé a šest zraněných si vyžádal noční požár ubytovny zahraničních dělníků v Brně-Bystrci. Oheň vypukl dvě hodiny po půlnoci a v několika minutách zachvátil celý objekt. Padesát lidí muselo být evakuováno, škoda je odhadnuta na osm milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár ubytovny v Brně

požár ubytovny v Brně | Foto: Igor Šefr

Na místě zasahovalo 18 vozů profesionálních i dobrovolných hasičů z Brna a okolí. Proč začalo hořet, zatím není jasné, oheň ale pravděpodobně vznikl přímo v budově. "Ty stavební konstrukce jsou z hořlavého materiálu, jedná se o sestavu z unimobuněk, tomu také odpovídal rozvoj toho požáru," uvedl velitel zásahu Petr Oháňka.

V ohořelých troskách budovy hasiči objevili celkem čtyři těla. Totožnost obětí policie zatím nezná a musí počkat na výsledky pitvy, případně analýzy DNA. "Nedá se říct, že by ta čtyři těla odpovídala čtyřem osobám, které pohřešujeme, to bude předmětem dalšího šetření," sdělil Mojmír Popp z brněnského policejního ředitelství.

V době neštěstí spalo v budově 50 lidí, především slovenských a ukrajinských dělníků. Většina cizinců si v poslední chvíli zachránila život útěkem či skokem z oken - do několika minut byl totiž celý objekt v plamenech. Mnozí vyběhli do noci jen ve spodním prádle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketa mezi evakuovanými

Při hromadném úprku bylo zraněno šest mužů; tři utrpěli popáleniny, tři se zranili ve chvíli, kdy se zachraňovali skokem z oken.

Cizinci byli autobusy odvezeni k náhradnímu ubytování. Někteří Slováci odjeli tak, jak byli - tedy v pyžamech -, svými auty domů na Slovensko. Ubytovna totiž shořela téměř celá, s veškerým zařízením a osobními věcmi dělníků. Škoda se odhaduje na osm milionů korun.

Příčina požáru a možné nedodržení bezpečnostních předpisů ze strany majitele budovy budou předmětem další práce policie a hasičů. Podle Mojmíra Poppa se policisté chystají vyslechnout několik desítek lidí, včetně majitele objektu a ubytovaných pracovníků.

"Další věc potom bude pořízení různých znaleckých posudků, zajištění revizních zpráv, abychom co nejlépe zjistili, v jakém stavu ta budova byla před požárem a co mohlo být eventuálně příčinou samotného požáru."

Markéta Kaclová, Ivan Holas, Marika Táborská, Sabina Vrbková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme