Stropnický: Česko útok na Sýrii schvaluje. Nepochybně ale budeme vystaveni mohutné dezinformační kampani

Ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický (ANO) potvrdil, že Česko jako člen NATO vědělo o zásahu západních spojenců v Sýrii v předstihu. Stropnický dále uvedl, že Česká republika vnímá útok za jednoznačný vzkaz komukoliv, kdo používá nebo by chtěl použít chemické zbraně. Českým občanům podle něj nehrozí žádné nebezpečí. Kdo tvrdí opak, chová se podle Stropnického nezodpovědně.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nepochybně budeme v dalších dnech a hodinách vystaveni mohutné dezinformační kampani. Bude se spekulovat, bude se tvrdit, bude se vyvracet, možná se budou vyvěšovat falešná videa," řekl na tiskové konferenci ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický.

Chci zdůraznit, že šlo o cílený nálet na vojenské objekty a laboratoře. Nemáme zprávu o obětech a ztrátách," uvedl o útoku Stropnický.

„Kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát Rady bezpečnosti OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků,“ dodal ministr zahraničí v demisi s ohledem na ruské reakce na útok.

Se spojeneckým útokem souhlasí i předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO), který na twitteru napsal, že útok byl nevyhnutelný. 

„Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný. Z prvních informací vyplývá, že byl veden přesně a zasažena byla taková zařízení, která slouží k výrobě či přechovávání chemických zbraní,“ uvedl Babiš.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme