Vláda rozhodla o otevření venkovních sportovišť či hobby marketů, možné bude i vycestovat

  • Vláda uvolnila část opatření souvisejících s koronavirem. Lidé mohou od úterý na některá venkovní sportoviště, například na tenisové kurty. Lidé na kolech nebo běžci, pokud sportují v lese bez přítomností lidí, nemusejí mít roušky. Otevírají také některé obchody. Od úterý výkup surovin, například kompostárny. Od čtvrtka provozy hobby marketů a servis a prodej jízdních kol.
  • Počet uzdravených z nemoci covid-19 v České republice stoupl podle ministerstva zdravotnictví na 127, za pondělí o 25 lidí. Počet nakažených činí k úternímu ránu 4828, 80 pacientů na následky onemocnění covid-19 zemřelo.
  • Lidé budou po 14. dubnu možná moci v odůvodněných případech vycestovat z Česka. Vláda schválila návrh Ústředního krizového štábu, řekla jeho mluvčí Klára Dlubalová. Zrušení plošného zákazu vycestovat, bude podle ní platit v případě, že Sněmovna rozhodne o prodloužení nouzového stavu.

Praha (Aktualizováno: 8:43 7. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklisté na vyhlídce

Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích, cyklisté nebudou muset nosit roušky | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Poslanci schválili prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Nakažených je v Česku 5033

Číst článek

Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích. Běh nebo jízda na kole v lese budou možné i bez roušek. O uvolnění restriktivního opatření informoval po pondělním jednání vlády vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Vláda nejprve zakázala konání sportovních akcí spojených s větší účastí lidí. V polovině března rozhodla o zákazu vstupu veřejnosti na vnitřní i venkovní sportoviště. Individuální sportovní aktivity mimo sportoviště byly dosud možné pouze se zakrytými ústy a nosem.

Text pokračuje pod online reportáží.

Od úterý budou znovuotevřeny některé provozovny, které sbírají a vykupují suroviny včetně kompostáren. Ve čtvrtek pak mohou otevřít hobby markety, prodejny stavebních výrobků, železářství a obchody a opravny jízdních kol. Rozšíření výjimek v mimořádném opatření, kterým se zakazuje maloobchodní prodej kvůli zamezení šíření nového typu koronaviru, však doprovodí plošně přísnější požadavky na hygienu. 

Ve všech otevřených provozovnách budou muset lidé dodržovat přísnější pravidla, řekl Havlíček. „Všichni zákazníci budou od čtvrtku muset být ve vzdálenosti dva metry od sebe, pokud se nejedná o rodinné příslušníky,“ uvedl. Blíž u sebe budou moci být také lidé, pokud některý z nich potřebuje podporu. Prodejny musí zajistit dezinfekční prostředky na ruce, u supermarketů bude nadále

Školy by se mohly podle Plagy otevřít v druhé půlce května. ‚Ne po stupních, ale najednou,‘ uvedl ministr

Číst článek

Možnost vycestovat

Lidé budou mít po 14. dubnu v odůvodněných případech vycestovat z Česka. Vláda v pondělí schválila návrh Ústředního krizového štábu.

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) novinářům řekl, že se dnešním usnesením kabinetu mění možnost vycestování za účelem nezbytně nutných aktivit v zahraničí. Může jít o služební cestu, montáž výrobního zařízení, technickou opravu nebo například návštěvu lékaře či příbuzného. Po návratu budou muset lidé do dvoutýdenní karantény.

Podle návrhu štábu by pravidla vycestování měla fungovat s omezeními jako u vnitrostátního pohybu, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podrobnosti bude štáb ještě řešit. Ministr chce, aby byl návrh co nejjednoznačnější. Informace k materiálu poskytne podle Dlubalové v úterý na tiskové konferenci.

Zatím do Velikonoční neděle 12. dubna trvá až na výjimky zákaz vycestování obyvatel České republiky stejně jako zákaz vstupu cizinců do Česka. První zákaz cestování přes hranice kabinet přijal s účinností od soboty 14. března, týkal se jen vymezených rizikových zemí. Už o dva dny později, tedy od pondělí 16. března, restrikci rozšířil na všechny státy.

ako, ban, tzr, ada, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme