Nárůst počtu případů covidu-19 v Česku po rekordním pondělku zmírnil. Přibylo 61 nakažených

Nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem v Česku v úterý po rekordním pondělku zmírnil. Přibylo jich 61, nárůst tak byl oproti pondělku téměř o polovinu nižší. Dalších 36 případů přibylo během středy na celkových 8683 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k 9.00.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:50 20. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvíce dosud potvrzených případů nákazy je v Praze, a to 1996. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Počet zemřelých s koronavirem v úterý stoupl o dva, ve středu přibyla další oběť. Celkem je mrtvých v Česku 303. Množství lidí vyléčených z covidu-19 podle revidovaných údajů ministerstva stagnovalo na 5731.

Odliv prodejců ze Zlaté uličky: bez turistů ze zahraničí nezaplatí na Pražském hradě statisícové nájmy

Číst článek

Podíl nových případů covidu-19 na počtu testů v Česku v úterý klesl oproti pondělí o polovinu na 0,74 pct. Počet testů stoupl o osm stovek na 8223. Aktuálně je v Česku 2649 lidí nakažených novým typem koronaviru. V nemocnicích je nyní podle údajů ministerstva 166 lidí s covidem-19.

V pondělí přibylo v Česku 111 nových případů covidu-19, což byl nejvyšší denní přírůstek od 21. dubna. Podíl nově zaznamenaných případů nákazy na počtu provedených testů dosáhl 1,51 procenta, což byla nejvyšší hodnota za celý květen.

Podle epidemiologů souvisel pondělní nárůst s ohniskem nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku, a pro vývoj situace v celé republice tak zatím není významný. Hygienici plošně testují zaměstnance OKD od pondělí a do středy testy prokázaly nákazu koronavirem u 113 pracovníků a šesti jejich rodinných příslušníků.

V pondělí i úterý rostl počet aktuálně nemocných, který představuje počet potvrzených případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých. Množství aktuálně nemocných předtím asi od poloviny dubna, kdy činilo zhruba 4800 lidí, postupně klesalo. Do neděle 17. května se tak snížilo na 2479. Tento týden ale zase stouplo až na úterních 2614.

Prestiž Číny kvůli pandemii utrpěla. Peking to řeší diplomacií ‚vlčích válečníků‘. Může mu to vyjít?

Číst článek

Nejvíce dosud potvrzených případů nákazy je v Praze, a to 1999. V hlavním městě je také největší podíl případů nákazy na počet obyvatel. Na 100 tisíc obyvatel Prahy připadá 154 nakažených. Naopak v jižních Čechách evidují zhruba 28 nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je nejméně v Česku.

První potvrzené případy nákazy koronavirem se v Česku objevily 1. března. První nakažený člověk zemřel o tři týdny později.

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, kterými od března omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme