Lékaři u ministryně zdravotnictví opět nepochodili

Lékařský odborový klub se ani dnes nedokázal s ministryní zdravotnictví Marií Součkovou dohodnout na vyšším nárůstu platů lékařů v příštím roce. Podle šéfa Lékařského odborového klubu Milana Kubka proto lékaři končí s přesčasovou prací nad limit stanovený zákonem - pokud se další peníze ani dodatečně nenajdou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

Limit podle Kubka vyčerpají nejspíš už v březnu. Omezení přesčasů na 150 hodin za rok může v některých regionech omezit dostupnost lékařské péče. O dalším postupu lékařů v nemocnicích rozhodne 3. prosince celostátní porada předsedů místních organizací LOK.

Stát zatím lékařům od ledna garantuje sedmiprocentní zvýšení platů. Lékařský odborový klub ale požaduje zhruba dvakrát tolik. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Maria Böhme musejí peníze na další zvyšení platů najít přímo nemocnice, a to z úspor.

Podle ministryně zdravotnictví Marie Součkové totiž víc peněz na mzdy lékařů v současné době není. Požadavek Lékařského odborového klubu proto požaduje za nerealistický. Garantuje pro příští rok jen sedmi procentní nárůst platů, tak jak už dřív přislíbila.

Lékařské odbory předaly Součkové návrhy na úspory nemocnic. Týkají se výkonu nemocnic a úspor na lécích.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme