Lhůty pro výměnu řidičských průkazů byly prodlouženy

Zájemci o výměnu řidičských průkazů se už nemusejí obávat dlouhých front na dopravních úřadech. Lhůta pro jejich povinnou výměnu byla totiž prodloužena. U nejstarších typů těchto dokladů platnost vyprší až na konci roku 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz | Foto: www.trutnov.cz

Povinná výměna starších typů řidičských průkazů je nutná kvůli sladění právní úpravy České republiky s normami Evropské unie. Ministerstvo dopravy ale radí nepropadat panice. Výměna bude probíhat ve třech etapách.

Ti, kdo mají průkazy z let 1994 až 2000 na to mají čas do konce roku 2010. Průkazy vydané do dubna 2004 platí až do konce roku 2013. O výměně by měli nejdříve uvažovat majitelé nejstarších řidičských průkazů vydaných od roku 1964, které mají podobu růžové otvírací knížky.

Podle ministra dopravy Milana Šimonovského se ale i jim termín výměny prodloužil, a to až do konce roku 2007. "Proto budeme průběžně apelovat na všechny držitele těchto růžových knížeček, aby během dvou let využili možnosti bez front a paniky si vyměnit na dopravním úřadě pověřené obce svůj řidičský průkaz za nový. Za dvacet dní mají krásný řidičský průkaz velikosti kreditní karty," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Šimonovský.

V České republice je evidováno na 6 milionů řidičů. Výměna dříve vydaných řidičských průkazů se v příštích letech bude týkat dvou třetin z nich.

Vlasta Valentová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme