Lhůty pro výměnu řidičských průkazů byly prodlouženy

Zájemci o výměnu řidičských průkazů se už nemusejí obávat dlouhých front na dopravních úřadech. Lhůta pro jejich povinnou výměnu byla totiž prodloužena. U nejstarších typů těchto dokladů platnost vyprší až na konci roku 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz

Řidičský průkaz | Foto: www.trutnov.cz

Povinná výměna starších typů řidičských průkazů je nutná kvůli sladění právní úpravy České republiky s normami Evropské unie. Ministerstvo dopravy ale radí nepropadat panice. Výměna bude probíhat ve třech etapách.

Ti, kdo mají průkazy z let 1994 až 2000 na to mají čas do konce roku 2010. Průkazy vydané do dubna 2004 platí až do konce roku 2013. O výměně by měli nejdříve uvažovat majitelé nejstarších řidičských průkazů vydaných od roku 1964, které mají podobu růžové otvírací knížky.

Podle ministra dopravy Milana Šimonovského se ale i jim termín výměny prodloužil, a to až do konce roku 2007. "Proto budeme průběžně apelovat na všechny držitele těchto růžových knížeček, aby během dvou let využili možnosti bez front a paniky si vyměnit na dopravním úřadě pověřené obce svůj řidičský průkaz za nový. Za dvacet dní mají krásný řidičský průkaz velikosti kreditní karty," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Šimonovský.

V České republice je evidováno na 6 milionů řidičů. Výměna dříve vydaných řidičských průkazů se v příštích letech bude týkat dvou třetin z nich.

Vlasta Valentová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme