Lidé ve Studénce demonstrovali proti policistovi

Přibližně čtyři stovky lidí demonstrovaly ve Studénce na Novojičínsku proti údajně agresivnímu chování policisty Václava Filipce. Ten měl počátkem listopadu loňského roku brutálně napadnout cyklistu. Protestující požadovali, ať policejní šéfové tohoto muže zákona postaví do vyšetření případu mimo službu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace ve Studénce | Foto: Dan Krzywoň

Hlasitými výkřiky a pískotem dávaly stovky lidí ve Studénce najevo, že nechtějí, aby v jejich městě sloužil policista, ze kterého mají strach. Podle organizátorů protestu Filipec brutálně zbil nejméně tři desítky lidí.

Policistovi nadřízení čekají s rozhodnutím na závěry vyšetřování Inspekce ministra vnitra. "Míč tohohle případu je zcela jasně na straně Inspekce ministerstva vnitra. A jestliže nejsou schopni za celou tu dobu posoudit, zda jde o delikt, nebo nejde, tak já to dál komentovat nebudu," uvedl náměstek severomoravského policejního ředitele Jiří Pščolka.

Ministerstvo vnitra kritiku severomoravských policejních důstojníků odmítá. Mluvčí resortu Marie Masaříková tvrdí, že inspektoři musejí dlouho čekat na výsledky složitých znaleckých posudků.

"V žádném případě se nejedná o nějaké cílené, účelové průtahy; musí se čekat. V tomto případě skutečně bylo několik výsledků, několik soudních znaleckých posudků, které musela inspekce vyžadovat. Proto to tak dlouho trvá."

Na demonstraci ve Studénce přišel i poslanec ODS Pavel Hrnčíř, který kvůli zdlouhavému vyšetřování interpeloval ministra Grosse. Podle Hrnčíře nejsou v případu žádné nejasnosti. "V tomto případě by ty posudky měly běžet poměrně rychle, pokud vůbec nějaké posudky musí být, a rozhodnutí má padnout co nejdříve. K tomu směřovala i moje interpelace, aby ten proces byl urychlen, aby se nešířily nálady vůči dobré práci policistů."

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme